Валентин Тарасенко: У перспективний план створення ОТГ в області можливо і потрібно вносити зміни, якщо громади бачать у цьому потребу

19 червня 2019, 15:23

19 червня за участі керівництва області проведені наради щодо доопрацювання перспективного плану формування територій громад Черкаської області, а саме – у Катеринопільського та Шполянського районів.

У засіданнях взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, перший заступник голови облдержадміністрації Тарас Висоцький, директор Департаменту регіонального розвитку ОДА Роман Карманнік, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько і фахівці Центру, голови і секретарі утворених територіальних громад зазначених районів та сільські голови сіл, що не входять до складу ОТГ чи перебувають на стадії затвердження, керівники профільних структурних підрозділів ОДА, а також сільські голови Товстівської та Зеленодібрівської сільських рад, які хочуть приєднатися до Шполянської ОТГ.

На засіданні з розгляду стану об’єднання у Катеринопільському районі, зазначено, що на сьогодні у утворено дві ОТГ: Єрківська селищна ОТГ у складі Єрківської селищної та Радчиської сільської рад (населення 5,3 тис. осіб, 52,6 кв. км), а також Мокрокалигірська сільська ОТГ, у складі якої Мокрокалигірська, Єлизаветська, Сухокалигірська та Ярошівська сільські ради (населення 4,3 тис. осіб, площа 127 кв. км). У перспективному плані області заплановано також утворення Катеринопільської селищної ОТГ (населення 13,7 тис. осіб, площа 479,3 кв. км), яка у 2015 році вже отримала позитивний висновок на відповідність Конституції і законам України проектів рішень місцевих рад щодо добровільного об'єднання. Проте рішення про добровільне об'єднання місцевими радами прийнято не було.

Наразі Катеринопільською селищною радою проведено повторну процедуру ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад та направлено відповідну пропозицію решті територіальним громадам району. Як зазначили представники сільських рад, впродовж 30 днів у громадах відбудуться широкі обговорення цього питання. Остаточне рішення буде схвалене тільки після консультацій із жителями.

Стосовно ситуації у Шполянському районі, присутні зазначили, що на разі тут утворено 3 ОТГ. Зокрема, Лип'янська сільська ОТГ, до якої ввійшли Лип'янська, Кавунівська і Маслівська сільські ради (населення 1,5 тис. осіб, 104 кв. км). Відповідно до перспективного плану області, до ОТГ також входять Антонівська, Веселокутська, Водянська, Нечаєвська, Ярославська сільські ради, які, однак, згоди на об'єднання не дали.

Також створено Матусівську сільську ОТГ у складі Матусівської та Станіславчицької сільські ради (населення 4,0 тис. осіб, площа 100,1 кв. км), відповідно до перспективного плану області до якої також входить Мар'янівська сільська рада, якій пропозиції до об'єднання не надходило. Третя громада – Шполянська міська ОТГ, до якої ввійшли Шполянська міська, Капустинська, Кримківська, Лебединська й Скотарівська сільські ради (населення 22,27 тис. осіб, площа 243 кв. км). Відповідно до перспективного плану області до цієї ОТГ входять Буртівська, Журавська, Надточаївська, Сердегівська, Сигнаївська, Соболівська, Терешківська і Товмацька сільські рад. Слід зазначити, що Шполянська міська та Іскренська сільська ради прийняли рішення про приєднання без відповідного висновку ОДА.

У ході засідання також виступили представники Товстівської та Зеленодібрівської сільських рад та озвучили наміри своїх громад приєднатися до Шполянської ОТГ. Присутній голова Шполянської міської ОТГ Сергій Кравченко висловив підтримку таким намірам, але зауважив, що остаточне рішення за депутатським корпусом ОТГ.

– На разі у ваших двох сіл єдина перешкода для приєднання до Шполянської ОТГ – відсутність спільної межі. Як варіант – перемовини із сусідніми Васильківською, Лозуватською та Топилівською сільськими радами з тим, щоб вони так само приєдналися до Шполянської громади… Результатом має стати ваше спільне рішення й подані, відповідно до процедури, документи для розгляду в обласну раду та облдержадміністрацію. Зі свого боку запевняю, депутати обласної ради на сесії підтримають ті зміни до Перспективного плану, які будуть запропоновані й погоджені у ваших громадах, – наголосив перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко.


Виконавчий апарат обласної ради