У Кам’янській громаді проведено фестиваль Kamianka Music Fest

11 червня 2019, 11:43

Днями у Кам’янській міській громаді відбувся вже вдруге фестиваль класичної музики Kamianka Music Fest, який проводиться з метою збереження культурної спадщини кам’янщини та України.

Кам’янка має глибинні музичні традиції. Протягом 28 років сюди приїздив Петро Ілліч Чайковський, який саме тут створив свій «Дитячий альбом».

Під відкритим небом у парковій зоні Кам'янського державного історико-культурного заповідника на фестивалі зібралися поціновувачі класики та джазу.

Тут можна було почути і музикантів-початківців, і музикантів відомих як на теренах України, так і у світі. Отож фестиваль відкрили вихованці, лауреати та переможці конкурсу пам’яті П. І. Чайковського Кам’янської дитячої музичної школи. Концертну програму продовжили артисти та переможці конкурсу пам’яті П. І . Чайковського, які завітали до Кам’янки із Білої Церкви, Донецька, Запоріжжя, Звенигородки та Мангуша.

Родзинкою фестивалю стали виступи групи «Atmawinds», що виконувала авторську музику в стилі jazz та world music. Головними гостями сцени було джазове тріо з Німеччини – FALK BONITZ TRIO. Публіка аплодувала після кожного твору, що було надзвичайно приємно для всіх учасників фестивалю. Гості фестивалю мали змогу послухати живий виступ справжній майстрів своєї справи і насолодитися музикою, якою живе весь культурний світ.

Паралельно із концертом тривала мистецька виставка художників і майстрів із Кам’янки, Сміли, Києва, виставка-продаж продукції місцевих підприємців, майстер-класи різьби по дереву, плетіння із бісеру, аквагриму, гончарства, а також відбувалися традиційні для фестивалю літературні читання в гроті, де виступали поети з міста Черкас, членів Національної спілки письменників та вихованців Кам’янської дитячої літературної студії імені Д. Кононенка.

У рамках фестивалю окрім концертної програми усі бажаючі могли відвідати відомі місця Кам’янки: музей Пушкіна та Чайковського, Зелений будинок, Грот, Тясминський каньйон тощо.

За словами голови Кам’янської ОТГ Володимира Тірона, музичний фестиваль Kamianka Music Fest стане постійною культурною традицією об’єднаної громади. Планується, що він стане дводенним та залучить чималу кількість гостей та туристів до міста. Адже наступний Kamianka Music Fest буде присвячений 180-й річниці від дня народження геніального композитора Петра Ілліча Чайковського, який велику частинну життя провів в Кам’янці і любив її всім серцем.


Виконавчий апарат обласної ради