У Черкаському обласному художньому музеї представлено виставку Віктора Анісімова

10 вересня 2019, 12:28

6 вересня 2019 року у Черкаському обласному художньому музеї відкрито виставку живопису та графіки «За покликом душі» Віктора Анісімова.

Рано чи пізно кожен із нас замислюється над тим, що ми лишаємо по собі, який цінний спадок передаємо своїм нащадкам. Такі думки мотивують на створення прекрасного, розширюють коло наших можливостей та відшліфовують вже набуті знання та вміння. Виставка Віктора Анісімова є саме тією рефлексією, яку людина з творчим потенціалом може спроектувати на навколишню дійсність.

Віктор Анісімов народився у 1951 році в Черкасах. Після строкової служби в лавах радянської армії вступив до Харківського інженерно-будівельного інституту на архітектурний факультет, який закінчив у 1977 році. Далі працював за спеціальністю. І лише вийшовши на заслужений відпочинок, Віктор Андрійович почав творчий пошук самого себе.

Все почалося з прекрасного. Дорогою до села Чубівки він зупинився, щоб сфотографувати мальовничий краєвид. З часом таких фото із краєвидами Черкащини та інших місць, в яких бував пан Віктор, зібралася ціла колекція, а вже в 2014 році перший мазок ліг на полотно.

Спочатку художник захоплювався величчю природи, її красою та неповторністю. Згодом спробував себе як портретист. Першими моделями були близькі та рідні Віктора Андрійовича. За декілька років у майстерні зібралося достатньо робіт різних жанрів. Переважно це пейзажі Черкащини, улюблені для відпочинку місця художника, а також його спогади про закордонні мандрівки.

Перлиною виставки є графічні роботи, зроблені автором ще у студентські роки під час подорожі містами Кавказу. Архітектурні споруди Грузії та Вірменії молодий на той час архітектор намагався зобразити до найменших деталей, щоб передати не лише колорит, але й дух гірської місцини.

На виставці представлено 25 живописних та 7 графічних робіт, які вдало відображають творчий шлях Віктора Андрійовича та передають його любов до Рідного краю, до своїх близьких та рідних.

Виставка діятиме до 6 жовтня 2019 року.


Виконавчий апарат обласної ради