Патріотичний фестиваль «Нескореної нації «Холодний Яр» – 2019» зібрав тисячі прихильників у Суботові

09 липня 2019, 12:19

Минулими вихідними с. Суботів Чигиринського району на три дні стало столицею «Нескореної нації» разом із фестивалем «Холодний Яр», де уп’яте на Черкащину завітали шанувальники української музики, інтелектуального спілкування та здорового способу життя.

Фестивальні майданчики розташувалися на території Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», поблизу купальні «Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії». Для гостей тут було організоване наметове містечко з побутовими зручностями, а жителі Суботова навіть розміщували тих туристів, хто звик до кращих побутових умов або не планував лишатися, але на фестивалі змінив свої плани.

На відміну від багатьох популярних фестивалів, вхід на «Холодний Яр» безкоштовний. «У нас 70-80% тих, хто приїжджає на фестиваль, – це учасники бойових дій, волонтери, поранені. Ми просто не можемо з них вимагати ще й гроші. Тим більше, що саме вони створюють на фестивалі ту неповторну атмосферу щирого спілкування, задля якої сюди приїжджають люди з усіх куточків», – зазначив один із організаторів Олексій Ющенко.

Цьогоріч фестиваль «Холодний Яр» був не лише зоною, вільною від алкоголю, а й територією, вільною від пластику.

– Ми звернулися до усіх, хто прибував на фестиваль, не використовувати пластикові пляшки та разовий посуд. Зараз існує багато інших, екологічних, замінників. Ми домовилися з усіма, хто на фестивалі пропонуватиме їжу чи каву, що вони використовуватимуть саме таку тару, яка не шкодить довкіллю. А тим гостям фестивалю, які приходитимуть зі своєю тарою, обіцяють робити знижку, – розповіла голова оргкомітету фестивалю Зоя Бойченко.

Екологічній складовій та здоровому способу життя присвячено й чимало заходів: лекція про шкідливість пасивного куріння, обмін досвідом, як організувати сортування сміття, наочна пропаганда переваг здорового духу в здоровому тілі.

Гостями фестивалю стали відомі гурти «Тінь сонця», «Вій», «Юркеш», «Чумацький шлях», «Карна», «Сокира Перуна», Zatoczka та багато інших.

На «гутірковій сцені» виступили як традиційні лектори, так і «новачки»: Василь Шкляр, Володимир В’ятрович, Юрій Сиротюк, Олег Кузьміних. Відбулися презентації книг про анексію Криму «Люди «сірої зони» та про російсько-українську війну «Дівчата зрізають коси», що підготовлена в рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Усна історія АТО».

Також тут були розгорнуті виставки, майстер-класи майстрів народної творчості. Також у рамках фестивалю відбулася проща капеланів, які постійно перебувають із нашими воїнами на передовій, підтримують поранених та їхні родини.

До речі, напередодні фестивалю археологи георадарами виявили в склепі під Іллінською церквою ймовірне поховання гетьмана Богдана Хмельницького та його сина Тимоша, яке шукали понад 300 років. Користуючись нагодою, місцеві краєзнавці провели для охочих цікаві подорожі історичними місцями, а також від Холодного Яру та Мотриного монастиря до м. Чигирин.

Вже традиційно, фестиваль зібрав понад 6 тисяч відвідувачів.


Виконавчий апарат обласної ради