Інформація про діяльність за 2016 рік депутатів фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода»

Захист результатів.
Після місцевих виборів 25 жовтня 2015 року ще близько місяця черкаські свободівці відстоювали волевиявлення українців Черкащини. Націоналістам разом із громадою вдалося не лише захистити голоси виборців, а й не допустити реваншу «регіоналів». Черкасці не пропустили «Опозиційний блок», завадивши фальшуванню 40 тисяч голосів виборців на користь провладних партій, зокрема й опоблоку. Таким чином свободівці ще до отримання мандатів почали реалізовувати власну передвиборну програму. Окрім того, з ініціативи фракції націоналістів було створено тимчасову комісію Черкаської обласної ради з контролю за розслідуванням фальсифікацій виборів до обласної ради.
Результат.
Із результатом 7,51% (34169 голосів) від ВО «Свобода» до Черкаської обласної ради увійшло сім депутатів. Відтак вперше в обласній раді було створено націоналістичну фракцію, яку очолив член Політради ВО «Свобода» Юрій Ботнар. Порівняно з минулим скликанням, чисельність фракції зросла у 3,5 рази. Тоді «Свобода» мала в обласній раді двох депутатів. Серед них був Анатолій Чупилка, який не брав участі в роботі ради, оскільки в той час вже перебував на фронті. Депутат загинув 20 січня 2015 року біля Донецького аеропорту.
Географія.
За географією свободівська фракція є однією з найрозгалуженіших, оскільки включає: двох депутатів від обласного центру (а всього в облраді їх лише троє), депутата з Канева, Тального, Золотоноші, Корсунь-Шевченківського, Кам\'янки. Рішенням фракції за кожним депутатом, окрім округу, в якому його обрано, закріплено й певні райони області, інтереси мешканців яких він також представляє у Черкаській обласній раді.
Юрій Ботнар працює з Придніпровським районом Черкас, містом Уманню, Уманським та Христинівським районами.
Оксана Ковбоша – Соснівський район Черкас, Черкаський район.
Володимир Волкович – місто Канів, Канівський, Монастирищенський і Жашківський райони.
За Олексієм Юрченком було закріплено Тальнівський, Звенигородський, Катеринопільський, Маньківський райони та місто Ватутіне.
Олександр Лошков – Золотоноша, Золотоніський, Драбівський і Чорнобаївський райони.
Володимир Зуєнко – Корсунь-Шевченківський, Городищенський, Лисянський і Шполянський райони.
Сергій Воронов – Кам\'янський, Чигиринський, Смілянський райони і місто Сміла.
Зараз є відкритими та працюють громадські приймальні у семи містах області. Налагодження роботи приймалень для систематичного прийому громадян триває. В Черкасах приймальня фракції ВО «Свобода» в обласній раді відкритий з 14 по 18 годину в 1, 2 ,3 та 4-ий вівторки місяця. Адреса: бул. Шевченка, 185, каб. 126.
Робота з виборцями.
Депутати фракції постійно здійснюють прийом громадян та проводять зустрічі із виборцями. За рік роботи було проведено 204 особистих прийоми, на яких побували 546 громадян. Депутати фракції ВО «Свобода» провели у своїх районах та округах 50 зустрічей, на яких побувало загалом 3177 виборців.
Робота в постійних депутатських комісіях.
У постійних депутатських комісіях фракція ВО «Свобода» має одного голову комісії та секретаря. Свободівець Олександр Лошков очолив постійну комісію облради з питань регламенту, місцевого самоврядування, забезпечення правопорядку та захисту прав людини. Оксана Ковбоша є секретарем комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту. Майже протягом року Сергій Воронов був секретарем комісії з питань комунальної власності, підприємництва та регуляторної політики, поки перейшов до іншої.
Робота в обласній раді.
За рік роботи фракція ВО «Свобода» у Черкаській обласній раді на реалізацію «Програми захисту українців», передвиборної програми ВО «Свобода» до облради та виконання депутатських повноважень подала 21 проект рішення. З них 10 рішень було ухвалено Черкаською обласною радою.
Депутати-свободівці у Черкаській облраді спрямували до органів виконавчої влади та інших установ: 10 запитів (з них 5 було підтримано більшістю депутатів), 214 звернень.
Під час сесій обласної ради представники свободівської фракції беруть активну участь в обговоренні більшості питань порядку денного. На 18-ти пленарних засіданнях I-ХІ сесій Черкаської обласної ради VII скликання, депутати-свободівці 314 разів брали слово для виступу з місця та трибуни.
Зокрема заяви фракції стосувалися:
- припинення політичних переслідувань патріотів;
- розслідування фальсифікацій під час місцевих виборів до Черкаської обласної ради;
- убивчих для аграріїв нововведень у Податковому кодексі;
- неприпустимості підвищення тарифів на електроенергію;
- неприпустимості продажу «Черкасиобленерго» тощо.
44 пропозиції депутатів фракції ВО «Свобода» ставили на голосування, з яких 13 було підтримано обласною радою.
Депутатами фракції ВО «Свобода» надано матеріальної допомоги громадянам на суму 182700 грн.
Депутати-націоналісти подали пропозицій щодо змін до обласного бюджету на 2016 рік на суму понад 8 мільйонів гривень, з яких радою підтримано лише на 650 тисяч гривень з основного фонду та 3 млн 850 тисяч з екологічного фонду.
Дисципліна.
За результатами першого року роботи депутатська фракція ВО «Свобода» у Черкаській обласній раді є однією з найдисциплінованіших. Лише 4 пленарні засідання (у т.ч. позачергові) пропущено трьома депутатами-свободівцями, але з поважних причин (участь в АТО, відрядження). Голосування націоналістів в обласній раді – одностайні.
Завдяки принциповій позиції свободівців в обласній раді вдалося уникнути змін до регламенту обласної ради, які б обмежували право громади на вільне відвідування сесій обласної ради: дозволяли б обшукувати металодетектором відвідувачів засідань, позбавляти громаду права на протест шляхом видалення з зали засідань, ба навіть запровадити систему відвідування сесій за спеціальними перепустками. Такі пропозиції до регламенту вносили депутати фракцій БПП, ВО «Черкащани» та інших провладних фракцій. Натомість свободівці відстоювали позиції відкритості та прозорості діяльності обласної ради, майже всі пропозиції націоналістів до нового регламенту було підтримано радою. Крім того, свободівці завжди контролюють дотримання регламенту.
Позиція.
Розуміючи, що сформувати навколо себе дієву більшість, яка б захищала інтереси громади, буде неможливо, фракція ВО «Свобода» одразу оголосила про перехід у національну альтернативу в Черкаській облраді. Попри те, що офіційно про формування більшості в облраді не було оголошено, варто зауважити, що станом на кінець 2016 року практично всі фракції, окрім фракції націоналістів, перейшли у більшість, голосуючи за бюджет Черкащини та взявши участь у розподілі керівних посад. Свободівці з самого початку не лише не голосували за обласний бюджет, а й закликали не підтримувати дефіцитний антигромадський «бюджет проїдання» на 2016 рік. На жаль, бюджет на 2017 рік практично не відрізняється від попереднього.
Напрями діяльності.
У своїй діяльності фракція ВО «Свобода» керується «Програмою захисту українців», передвиборчою програмою до обласної ради та настановами виборців. Першочерговим завданням націоналістів було зупинити реванш олігархічної диктатури та антиукраїнських сил, не допустити контрреволюцію негідників. Саме це зробили свободівці, спільно із громадою, не впустивши опоблок до облради. Впродовж року роботи свободівці не допускають будь яких проявів українофобії у обласній раді та вимагають від чиновників спілкуватися виключно українською мовою під час виконання службових обов’язків. З приходом до облради націоналістів змінилась сама атмосфера, що панувала там роками, адже тепер свободівці пропонують реальну альтернативу, нове бачення розвитку територій, забезпечення громад та розпоряджання їхнім господарством, на противагу сірому мовчазному «стадному» голосуванню.
Важливим завданням свободівців в обласній раді є донесення до центральної влади думки черкаської громади, а відтак коригування курсу держави. Всі фракційні заяви націоналістів та ініційовані ними звернення від облради спрямовані насамперед на те, аби державна влада почула реальний голос громад Черкащини і схаменулася у своїй антинародній політиці.
Одна з найголовніших вимог свободівської програми – забезпечення підзвітності та відкритості влади. Саме тому депутати-свободівці постійно опублічують ті негативні процеси та рішення, які просуває обласна влада, зокрема щодо намагання захопити для подальшого «дерибану» комплекс Черкаського інституту банківської справи, щодо марнотратства коштів громади на сумнівне будівництво «собачого притулку» в Умані, чи на руйнування пам’ятника афганцям побудовою каплиці московського патріархату, замість допомоги у лікуванні самих воїнів-афганців. Свободівці також звернулися щодо забезпечення прямих теле- і радіотрансляцій пленарних засідань обласної ради.
Фракція ВО «Свобода» активно сприяє забезпеченню ефективного використання комунальної землі та власності. Саме тому депутати-націоналісти постійно стають на заваді «прихватизації» прибуткових підприємств, що належать громаді. Зокрема не дали у 2016 році знищити аптечне комунальне підприємство «Фармація», вщент розкритикували програму приватизації комунального майна, яку в результаті не було ухвалено. 2017 рік стане роком повного аудиту та інвентаризації всього, що належить і належало громаді, а винні у занепаді чи розбазарюванні комунального майна й землі будуть притягнені до відповідальності.
Свободівці вимагають забезпечити проведення люстрації та відкритих чесних конкурсів на заміщення посад у владі. На жаль, через «кастрований» закон про люстрацію та відверте бажання обласної влади зберегти «януковичівські» кадри, вони всіляко уникають очищення системи. Це один з головних пріоритетів свободівців на 2017 рік.
Ще одним ключовим завданням націоналістів в обласній раді є контроль за роботою правоохоронних органів щодо підтримання громадської безпеки та безпеки дорожнього руху. Свободівці постійно контролюють діяльність правоохоронної системи, яка, на жаль, замість позитивних змін остаточно консервується у своєму корумповано-репресивному форматі. Депутати свободівської фракції взяли активну участь у спротиві громади призначенню одіозного представника старої міліцейської системи, колишнього радника Кернеса, поплічника фальсифікаторів виборів Валерія Лютого на посаду начальника управління поліції області. Фракція ініціювала в облраді звернення до керівництва Нацполіції щодо скасування наказу про його призначення. Націоналісти постійно відслідковують дії чи бездіяльність «правоохоронців», спрямовану на скорочення прав і свобод громадян.
Для свободівців дуже важливо постійно проводити депутатські прийоми, регулярні зустрічі з громадами й звіти перед виборцями. Без підтримки і зв’язку депутата із громадянами він, як їхній представник, стає просто неефективним та безсилим. Саме тому депутатами фракції було ухвалено рішення постійно проводити прийом громадян у приймальнях, а також розподілити між собою відповідальність за районами області, які не мають в обласній раді представника-свободівця. Члени фракції ВО «Свобода» регулярно звітують перед виборцями про свою діяльність і зустрічаються із громадянами за власної ініціативи, чи навпаки. Варто наголосити, що депутати-свободівці є найвідкритішими для черкащан ще й тому, що їхні контакти (включно із номерами особистих телефонів та сторінками у соцмережах) розміщено у відповідному розділі на сайті обласної ради. Там же, для зручності виборців, викладено декларації про доходи й повні біографії їхніх представників-націоналістів. Силу та енергію семи депутатам-свободівцям дає лише постійна підтримка українців Черкащини.
Націоналістична фракція підтримує об\'єднання громад лише за обов\'язкової умови добровільності та з урахуванням інтересів мешканців цих громад. Тому фракція ВО «Свобода» ще жодного разу не голосувала за «перспективний план об\'єднання громад», адже він був складений без врахування згоди більшості мешканців сіл, які пропонувалось об’єднати.
Націоналісти в Черкаській обласній раді спрямовують кошти місцевого бюджету передусім на якісні медичні та освітні послуги, розвиток і підтримку спорту, національно-патріотичне виховання молоді. Депутати від ВО «Свобода» постійно надають пропозиції до обласного бюджету, щоби профінансувати ці галузі. Зокрема націоналісти змогли забезпечити виділення майже півмільйона гривень на проведення патріотичних заходів – квітневих вшанувань Героїв Холодного Яру, фестивалів «Холодний Яр» та «Ше.фест».
Особливого значення свободівці надають захисту довкілля. Націоналісти в облраді постійно підтримують проекти рішень щодо створення скверів та парків на території Черкащини. Також фракція ВО «Свобода» ініціювала в обласній раді звернення про створення Національного природного парку «Холодний Яр» на Кам\'янщині та Чигиринщині за умови врахування громадських, господарських та національних інтересів. Депутати-свободівці підняли на обласному рівні питання недоцільності будівництва Канівської ГАЕС.
Проведення декомунізації громадського простору: пам’ятників, назв населених пунктів та вулиць тощо. Ініційовану свободівцями ще до ухвалення декомунізаційного законодавства процедуру зміни знущальних щодо українців топонімів майже завершено, проте вона й нині контролюється націоналістами для уникнення повернення старих назв або абстрактних, деукраїнізованих назв вулиць і провулків. Депутати-націоналісти брали активну участь у перейменуванні топонімів у містах і селах Черкащини, зокрема й у Черкасах, де за наполяганням свободівців з\'явились вулиці українських націоналістів, зокрема Юрія Іллєнка та Олени Теліги.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО «Свобода»
+380934140083


Ознайомитися із звітами докладніше