На Тальнівщині проведено засідання «круглого столу» на тему: «Зміни до Конституції (заради децентралізації)»

05 липня 2019, 10:29

Нині Уряд в особі Мінрегіонбуду, Усеукраїнська асоціація районних та обласних рад, Асоціація міст України та інші державні і громадські структури започаткували широке обговорення змін до Конституції (заради децентралізації).

Нещодавно на Тальнівщині проведено засідання «круглого столу» на цю тему за участю координатора інституту «Республіка» Марини Гур'янової.

У роботі круглого столу взяли також участь голова районної державної адміністрації Валентина Любомська, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Віталій Карпук, міський голова об’єднаної територіальної громади Олексій Юрченко, депутати районної ради Тетяна Маринченко, Анатолій Ковальов, Лариса Коваль, працівники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, представники громадських організацій, вчителі історії ряду закладів освіти району.

Учасники зустрічі константували, що сучасне життя вимагає активної позиції кожного громадянина. Все більшої ваги набувають публічні консультації, де громадяни можуть не лише висловлювати критику, а й надавати конструктивні пропозиції, формулювати власне бачення вирішення певних проблем свого регіону, країни в цілому.

Виходячи з цього, учасники зібрання обумовили формат зустрічі – дискусія, власне бачення та дієві пропозиції щодо можливих змін в Основному Законі нашої держави заради позитивних результатів провадження реформи децентралізації. Вагомим аргументом у дискусії були не тільки власні життєві спостереження, а й глибокі знання історії, права та, безперечно, професійний досвід.

Було обговорено вже розроблений проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)». Однозначно, що прийняття цього Закону значно б покращило результати реформ, попередило б низку нинішніх проблем.

Більшістю була підтримана думка про те, що ініціатива власне самих змін має йти «з низів». Тобто, якраз від отаких зібрань, як результат обговорень, громадських слухань.

Учасники круглого столу також висловлювали пропозиції щодо формування виборчих округів в межах адміністративних одиниць, передачі функції держави на місця з відповідним фінансовим ресурсом, доцільності утворення об'єднаних громад в межах діючих районів, напрацювання системи публічних консультацій, а також публічної звітності і прозорості в діяльності обраних депутатів до Верховної Ради України, місцевих депутатів, голів громад, префектів у майбутньому, законодавства щодо їх відкликання тощо.

За результатами обговорення учасники круглого столу схвалили відповідну резолюцію.

 


Виконавчий апарат обласної ради