Мистецтво оригамі: втілення у казку

04 грудня 2019, 10:57

У Черкаському обласному художньому музеї відкрилася 13-а щорічна обласна виставка «Мистецтво оригамі». Організатор події – Комунальний заклад «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Черкаської обласної ради.

У перекладі з японської мови «оригамі» – фігурка, складена з паперу. Спочатку такі фігурки використовували в культових цілях. У свята ними прикрашали статуї богів у храмах. Незабаром уміння робити витончені паперові фігурки отримало широке поширення. У знаті воно стало сприйматися як ознака освіченості і хороших манер.

Пізніше це захоплення перейняли прості люди, воно набуло національного масштабу. Захоплення мистецтвом паперової пластики сьогодні розділяють не тільки жителі Країни висхідного сонця, де воно зародилося, але і багато інших. Популярним японське паперове мистецтво стало і в Україні. Тому з 2006 року в Черкасах проводиться виставка дитячих робіт, виконаних в різноманітних техніках складання паперу.

Тема цьогорічної виставки – «Казкові герої» стала загальною для всіх композицій, виконаних учнями позашкільних закладів Черкаської області. В експозиції виставки представлено більше ніж 150 робіт учнівської молоді зі всієї області. В рамках виставки також проводився конкурс, де визначили кращі роботи, виконані в різних техніках оригамі.

Оцінювання проводилося у декількох номінаціях: «Класичне оригамі», «Просте оригамі», «Композиційне оригамі», «Сувеніри на основі оригамі», «Одяг, аксесуари, прикраси», «Косудами», «Вироби в техніці кірігамі», «Гофрування», «Друге життя старої книжки».

Така різноманітність і майстерність виконання просто захоплює.

Виставка діє до 08 січня 2020 року.


Виконавчий апарат обласної ради