«Кримська сюїта». Виставка живопису Костянтина та Світлани Шаповалових

11 червня 2019, 13:09

Днями Черкаський обласний художній музей презентував спільну виставку подружжя Шаповалових: Костянтина (1960 р. н.) та Світлани (1962 р. н.).

Майстри пензля є членами Міжнародної професійної спілки художників, учасниками всеукраїнських художніх виставок і фестивалів мистецтв, громадськими діячами, християнськими літераторами, мають відзнаки та відомчі нагороди. Вони очолюють Спілку християнських письменників України (міжконфесійної громадської організації, засновника багатьох всеукраїнських проектів) та Комітет з питань духовності, моралі та культури Громадської ради при Міністерстві оборони України. Є засновниками Міжнародного кінофестивалю «Світло» та інших громадських, літературних та мистецьких проектів.

Учасники та організатори благодійних аукціонів: «Художники – на підтримку дитячої кардіології в Україні» (2012); «Художники – на допомогу українській армії» (2014); «Художники – на допомогу інвалідам АТО» (2016); «Київський арт-вернісаж» (на підтримку сімей загиблих воїнів АТО, 2018).

Костянтин Шаповалов має 15 персональних виставок, а Світлана – 7.

Картини художників знаходяться у приватних колекціях Філарета, Любомира Гузара, Богдана Ступки, Катерини Ющенко, а також зберігаються у Міжнародному Благодійному фонді Святої Марії та Музеї народної творчості.

Мистецьке життя подружжя не обмежується художньою майстернею. Їхня впевненість у тому, що Боже покликання творчих дарів – нести світло, впливати на світогляд, на звернення людини до істини, пробуджувати душу до прагнень найвищого ґатунку, до вдосконалення, – спонукає авторів до активної громадянської позиції та просвітницької діяльності.

Кожна картина збагачена світлими емоціями, потужним динамізмом кольорів і форм, які надають можливість споглядати витонченість та прозорість весняної палітри, смарагдові простори літа, розмаїття осінніх спалахів, незрівняну розкіш зимових пейзажів, відчути тонкий аромат польових квітів.

Мова живопису виразна, різноманітна в колористиці, відчутна соковитість і свіжість палітри.

Істотна риса творчої манери: поєднання сміливих енергійних, фактурних мазків з плавними спокійними ритмами та вмінням передати ледве чутні нюанси і тонкощі природних «настроїв».

Виставка «Кримська сюїта» запланована у 2019 році лише у чотирьох музеях України. Серед них, на щастя, і Черкаський обласний художній музей.


Виконавчий апарат обласної ради