Керівники і колектив обласної ради підтримали кампанію з вакцинації від дифтерії «Вакциновані - значить захищені!»

06 листопада 2019, 16:42

Як відомо із засобів масової інформації, до України повернулися такі хвороби, як кір, дифтерія, правець.

Вогнища  захворювань спалахують як не в одному регіоні країни, то в іншому, іноді супроводжуються смертними випадками.

Причиною цього є вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цих інфекцій: вакциновані лише 70% дітей, а дорослих - ще менше. Кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення.

За таких умов експерти прогнозують можливий ризик виникнення спалаху. Єдиний спосіб захиститися - зробити щеплення. 

 

 

Голова обласної ради Анатолій Підгорний, перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко і працівники виконавчого апарату обласної ради підтримали оголошену Міністерством охорони здоров’я України кампанію з вакцинації від дифтерії і днями  в медичних закладах міста зробили відповідні щеплення.

Цим прикладом вони закликають усіх жителів Черкащини не зволікати із вакцинацією, адже вищеназвані інфекції несуть  загрозу всьому суспільству.

Зараз в усіх областях України є безоплатні та якісні вакцини для щеплень і дітям, і дорослим. Їх закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у провідних виробників світу. Якість вакцин підтверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Вакцинація від дифтерії і кору входить у перелік гарантованих послуг первинної медичної допомоги.

Міністерство охорони здоров’я України зазначає, що необхідна кількість вакцини є у кожній області. Якщо у вашому медичному закладі кажуть, що вакцини немає, необхідно звернутися до керівника закладу охорони здоров’я або управління охорони здоров’я.


Виконавчий апарат обласної ради