Іваньківська ОТГ та Буцька ОТГ на шляху до створення спільного Центру первинної медико-санітарної допомоги

21 жовтня 2019, 17:20

Питання надання якісних медичних послуг в ОТГ – це одне з основних питань, що ставлять перед собою органи місцевого самоврядування кожної з об’єднаних територіальних громад. Створити умови для надання якісних медичних послуг, знайти професійних сімейних лікарів та покрити медичними послугами найвіддаленіші куточки ОТГ - це сьогодні більше необхідність, аніж бажання. Але коли медицина управляється на рівні району, ОТГ майже не має впливу на неї. Тому для того, щоб підвищити рівень послуг та ефективно використовувати фінансові ресурси, що громада спрямовує на медицину, необхідно створити власне КНП ЦПСМД. Та для створення власної «первинки» одного бажання замало. Потрібно все чітко прорахувати.

«Як показує наша практика і розрахунки, таке КНП є фінансово спроможним, коли покриває послугами не менше 6000 жителів. Ми отримали запит прорахувати доцільність створення власного КНП ЦПМСД від Іваньківської ОТГ та від Буцької ОТГ майже одночасно. У ході аналізу, який ми зробили разом з Миколою Гулько, радником з питань місцевих фінансів Черкаського ЦРМС Програми «U-LEAD з Європою», виявилось, що частина жителів Іваньківської ОТГ заключили декларації на медичне обслуговування з сімейними лікарями амбулаторії Буцької ОТГ і навпаки, жителі Буцької ОТГ надали перевагу Іваньківській амбулаторії. Окрім цього були і інші фактори, які вплинули на наше рішення запропонувати громадам розглянути можливість створення спільного КНП ЦПСМД шляхом укладення договору міжмуніципального співробітництва. Ми підготували розрахунки створення власного Центру первинної медико санітарної допомоги для кожної громади індивідуально та запропонували зустрітись всім разом, щоб презентувати розрахунок створення спільного КНП ЦПСМД. Якщо громади прийдуть до спільного рішення створити одне КНП на дві громади, то вони отримають фінансову економію, яка може бути спрямована на розвиток медицини або на додаткову мотивацію медичних працівників та враховуючи кількість жителів двох громад, розбудувати спроможну медичну мережу», - коментує Анна Сарана, радниця з муніципальних питань Черкаського ЦРМС.

Як ми бачимо, представники органів місцевого самоврядування громад рішуче налаштовані підвищувати якість муніципальних послуг на своїх територіях та не зупиняються на шляху розбудови громад, яким би він складним не був.

 

За інформацією Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування


Виконавчий апарат обласної ради