Президія сформувала порядок денний сесії

25 листопада 2021, 18:16

Депутати розглянули проєкти рішень, які виносяться на розгляд дев'ятої сесії під час засідання президії.

Так, у сесійній залі депутати розглянуть спочатку блок питань, що стосується управління майном. Зокрема, 12 проєктів рішень щодо призначення керівників комунальних підприємств, серед яких заклади освіти, охорони здоров'я та соціального захисту населення. Розглянуть і проєкти рішень щодо списання та передачі майна. Також депутати прийматимуть рішення щодо прийняття з державної власності у спільну власність  трьох ЦМК державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти, внесення змін до Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів закладів охорони здоров’я, затвердження Програми фінансової підтримки підприємств спільної власності тощо.

- Одними з ключових питань будуть проєкти рішень, які стосуються приватизації комунального майна. На розгляд депутатів виносимо Порядок приватизації та Положення про аукціонну комісію. Під час розгляду цих проєктів у комісіях виникало багато питань з приводу формування переліку майна на приватизацію, хто буде у складі аукціонної комісії тощо. Однак без рішення депутатів не буде ніяких рухів. На сесії прийматимуться рішення щодо включення об'єктів до переліку на приватизацію. А в аукціонній комісії братимуть участь представники всіх фракцій. Зауважу, що на разі у спільній власності громад області 125 об'єктів і далеко не всі з них прибуткові. Деякі навпаки є тягарем для обласного бюджету. Переконаний, що із залученням інвестицій від бізнесу й із застосуванням професійного підходу вони принесуть користь громаді. Наша мета сьогодні - налагодити цей процес, зробити його відкритим і прозорим. Тож сподіваюся на підтримку зазначених проєктів рішень у сесійній залі, - прокоментував голова обласної ради Анатолій Підгорний.

Серед інших питань депутати розглянуть низку нових обласних програм:

- обласна Програма розвитку громадянського суспільства на 2022-2026 роки;

- регіональна Програма інформатизації Черкаської області на 2022-2024 роки «Цифрова Черкащина»;

- обласна цільова Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2022-2027 роки;

- Програма сприяння виконанню повноважень Черкаської обласної ради на 2022-2026 роки.

Також у порядку денному будуть проєкти рішень щодо внесення змін до деяких програм, зокрема:

- обласної Програми «Безбар'єрна Черкащина»;

- обласної Програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків»;

- комплексної Програми забезпечення техногенної та пожежної безпеки на території області, вжиття заходів щодо ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій та подій;

- Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху.

З-поміж іншого депутати розглянуть зміни до бюджету області, клопотання щодо нагородження грамотами ВРУ двох депутатів обласної ради та проєкт рішення щодо затвердження орієнтовних термінів звітування обласних обранців перед виборцями.


Виконавчий апарат обласної ради