Постійна координація зусиль і спільна праця для перемоги – новий режим роботи обласної ради

15 липня 2022, 13:05

142 дні український народ героїчно бореться з рашистськими окупантами. І поки захисники обороняють рідну землю, українці на місцях роблять усе, аби тримати тил.

Депутати Черкаської обласної ради після повномасштабного вторгнення, окрім основної роботи в сесійній залі, фактично перетворилися на волонтерів і працюють у новому режимі 24/7. Вони забули про політичні розбіжності, постійно комунікують один з одним і використовують свої знання, досвід та фінансові можливості для всебічного протистояння російскій агресії.

Так, за період війни Рада ухвалила низку важливих рішень, які забезпечували діяльність підприємств критичної інфраструктури.

На «волонтерському фронті» силами обласних обранців були придбані транспортні засоби, амуніція, військове обладнання, передано сотні тон продуктів необхідних для військових та постраждалих від війни осіб. Окрім того, під егідою обласної ради започатковано кілька ініціатив та благодійних аукціонів для збору коштів на підтримку армії.

Волонтерство, бізнес та робота в сесійній залі, - чим живуть депутати

Перші дні війни були складними для багатьох із нас. Однак розуміння того, що діяти потрібно швидко спонукало не сидіти склавши руки.

- Після 24 лютого обласна рада, як і вся Україна, постала перед  новими трагічними викликами. Тож, ми згуртувалися, щоб відповідати теперішнім реаліям, які спричинила повномасштабна війна. Щиро вдячний колегам за те, що підтримували всі ініціативи, швидко реагували, коли потрібно було зібратися і прийняти важливі рішення. Не можу та й не хочу виділяти з-поміж депутатів когось, хто працював більше чи менше. Адже добре знаю, що вони викладалися на повну. Тож між нами не було розбіжностей – лише чітке розуміння для чого і для кого ми працюємо, - пригадує очільник облради Анатолій Підгорний.

Він додає, що попри всі труднощі депутати не припиняли працювати як на підприємствах та у волонтерських центрах, так і в сесійній залі. 

На порядку денному було багато питань: забезпечення сил територіальної оборони, підрозділів ЗСУ, спорудження фортифікаційних споруд, налагодження роботи комунальних закладів підтримка переселенців.

Раді вдалося владнали й чимало «цивільних питань», що стосуються забезпечення закладів охорони здоров’я, освіти, соціальної політики. Окрім того, ухвалювали зміни до бюджету області, приймали нові програми, затверджували керівників комунальних підприємств тощо.

Це два засідання сесії обласної ради й і майже п’ятдесят ухвалених рішень, кожне з яких депутати ретельно опрацьовували в постійних комісіях разом із фахівцями військової адміністрації, ТЦК, службами реагування, правоохоронцями тощо.

- Ми зобов’язані зробити все, аби область функціонувала стабільно.  Тому тісно співпрацюємо з військовою адміністрацією й підтримуємо всі необхідні ініціативи, які надходили до обласної ради, - підсумував Анатолій Підгорний.

Його перший заступник, колишній політв'язень кремля Роман Сущенко додав, що керівництво ради разом із депутатами та ОВА почали координувати свої зусилля з перших днів повномасштабного вторгнення.

-  Ми допомагали всюди, де виникала потреба - починаючи від забезпечення продуктами тероборони та ЗСУ до  спорудження фортифікаційних споруд у населених пунктах та придбання амуніції для військових на передовій. Депутати долучалися самотужки й співпрацювали з місцевим бізнесом, військовою адміністрацією, міжнародними організаціями тощо. Так вибудовувалася наша спільна і злагоджена робота у волонтерському секторі та в сесійні залі.  Приблизно через місяць вдалося налагодити сталий і прогнозований процес, наскільки це можливо  в умовах війни, - додав Сущенко.

Депутат Вадим Гайович також наголошує, що їм із колегами вдалося швидко досягти порозуміння і розділити обов’язки.

- Напевно, перші два тижні практично не відпочивали й працювали цілодобово. Першочергово свої зусилля направили на допомогу хлопцям, що стоять на "передовій", тож про потреби дізнаємося безпосередньо в бойових командирів. Залучаємо підприємців області, які можуть виготовляти бронежилети, розгрузки, спорядження, одяг, оснащення для механізованих армійських формувань тощо. Багато з них, навіть, повністю змінили профіль, щоб забезпечувати потребу.

Не облишили увагою і питання тероборони  області: від будівництва фортифікаційних споруд до забезпечення необхідним наших захисників.

- У перші тижні в основному займалися постачанням продуктів. Спочатку закуповували за свої кошти, згодом підключився бізнес Черкащини. Тож сотні кілограм круп та десятки тушкованого м’яса і консервованих овочів ми відвозили до волонтерських центрів або ж безпосередньо нашим захисникам, - пригадує заступник голови обласної ради Володимир Доманський.

Стабільну підтримку армії постійно надає один із найбільших волонтерських центрів Черкащини, який очолює депутатка Оксана Циганок. Вона допомагає нашим захисникам із 2014-го року, а п’ять місяців тому робота знову закипіла.

Тут волонтери не тільки збирають продукти, необхідні речі, машини, але й самі везуть усе це на фронт. Так, Оксана Циганок за весь час роботи їздила на передову вже понад пів тисячі разів.

Неабияку підтримку надають депутати-аграрії. Вони, як і інші підприємці, постачали продукцію не лише у волонтерські центри, а й для громадян зі щойно звільнених територій нашої каїни, або ж безпосередньо на фронт.

Олександр Воскобойнік

- Ми не є на передовій лінії фронту, але плідно працюємо для того, щоб передова на цей момент нічого не потребувала. Тож сьогодні на Черкащині ніхто з аграріїв не рахується – твоє-моє-його. Кожен допомагає, чим може – від малого одноосібника до потужного холдингу. Зараз немає великого значення те, що в нас різна ситуація із потужностями та пайовиками. Однак всі працюємо цілеспрямовано – від придбання форми до безпілотників. Тож вкладаємося в перемогу з усіх сил і продовжимо це робити, - додає депутат, керівник агропідприємства Олександр Воскобойнік.

Окрім того, вони не забувають і про продовольчу безпеку держави. Тож навесні допомагали посівним матеріалом та засобами захисту рослин громадам, де вирішили засадити додаткові площі, аби потім поділитися урожаєм із тими, хто цьогоріч посівну кампанію провести не зміг.

Анатолій Скіченко

Ще один представник агросектору області, депутат Анатолій Скіченко додає, що зараз аграрії Черкащини постали перед новими викликами, адже мають успішно провести жнива.

- Першочергове завдання для нас сьогодні – утримати продовольчий фронт: заібрати урожай і закласти фундамент під новий. Так, проблем багато. Це і формування запасів палива, придбання запчастин до техніки, обладнання сховищ, пошук каналів збуту тощо. Однак я впевнений, що разом ми впораємося. Українці обов’язково будуть з хлібом, і що б не робила російська армія, але їм цього не змінити, - додає Скіченко.

Підтримуючи волонтерський рух на Черкащині, обласні обранці  зуміли організувати інших невеликих підприємців для спільної справи.

Наталія Кравцова

Депутатка Наталія Кравцова створила справжній онлайн-хаб, в якому постійно збирають кошти та купують усе необхідне для наших хоробрих воїнів. Для цього вона змогла об'єднати волонтерів, підприємців та представників влади.

- Запитів на допомогу багато. Хтось звертається офіційно листом, хтось у телефонному режимі. Намагаємося виконати всі замовлення. Так, разом з партнерами для наших військових купували тепловізори, дрони та автомобілі. Все це вартісні покупки, однак буває так, що збір коштів може тривати всього кілька днів. Це – неймовірно і дає наснаги працювати далі, - розповідає депутатка і додає, що в роботі хабу неабияк допомагають колеги з обласної та міської ради, приватні та комунальні підприємства області, а також всеукраїнські фонди та іноземні компанії з Німеччини та Ізраїлю.

До слова, організовувати допомогу із-за кордону для обласних депутатів вже не є проблемою. Завдяки напрацьованим зв’язкам та підтримці колег не один вантаж прибув на терени Черкащини.

На фото по центру: Володимир Куліков

Депутат Володимир Куліков розповідає, що завдяки співпраці з партнерами з Німеччини та Франції в України завезли кілька вантажівок із гуманітарною допомогою. Її роздали постраждалим у Харкові й Дніпрі, а також захисникам на передовій та підрозділам ТРО Уманщини.

- Окрім цього, у квітні  спільно з депутатом облради Анатолієм Ткаченком, придбали у Франції та передали на фронт 6 автівок. Одну з них переобладнали для перевезення загиблих військових, - пригадує Куліков.

Взагалі депутати неодноразово допомагали нашим захисникам із придбанням автівок. Так, Олег Петренко розповідає, що за його ініціативи вдалося знайти й  доставити для бійців легендарного АЗОВа близько 10 автівок. На них збирали кошти черкащани, зокрема долучалися й депутати облради, а також багато жителів інших областей України та небайдужі за кордоном (Європейські країни, США, Китай тощо).

Не зброєю єдиною

Чималу роль у загальній системі спротиву відіграли й освітяни області, працівники культурної сфери та охорони здоров’я.

 

Ірина Топчій

Зокрема, депутатка Ірина Топчій, яка очолює один із освітніх закладів, говорить, що разом із колегами організували пошиття медичних турнікетів  для воїнів.  Для цього використали не лише шкільні швейні машинки а й 3D-принтер, на ньому друкували пластини.  

Очільник ще одного навчального закладу, депутат Олег Куклін разом із колегами та небайдужими створив Гуманітарний центр для допомоги дітям хворим на туберкульоз.

На фото справа: Олег Куклін

- Дітей із таким недугом в області близько 80-и осіб. Ще на початку повномасштабного вторгнення РФ ми закупили для них гуманітарні набори з медикаментами та продуктами. Згодом ще зробили адресну доставку кожній родині, яка підтвердила участь у цьому проєкті. Декілька вантажів доставили і в туберкульозне дитяче відділення. Також допомагали й родинам із дітьми, де є хворі на СНІД. У деяких гуманітарних проєктах брали участь і наші студенти, - розповідає Олег Куклін.

Окрім того, депутат додає, що намагалися допомогти й дітям, що приїхали на Черкащину з Сєвєродонецька. Для них 1 червня влаштували невеличке свято з конкурсами, квестами і звичайно гуманітарною допомогою.

Ще один фронт, який сьогодні також в області працює на повну – це медичний.

Обласні комунальні заклади охорони здоров’я працюють безперервно, аби прийняти якомога більше пацієнтів не лише з Черкащини, а й з інших областей. Одним із таких керує депутатка обласної рада Світлана Журба.

Світлана Журба

- Нині кількість наших пацієнтів майже дорівнює тій, що була у доковідний час. Це, зокрема, пов’язано із тим, що частина медзакладів України не можуть виконувати свою роботу через війну. Тож зараз активно лікуємо не лише черкащан, - розповідає Світлана Журба.

За її словами, заклад активно співпрацює з волонтерськими організаціями, тож постійно отримує медикаменти та іншу допомогу від партнерів в Україні і за кордоном. Наразі ці постачання налагодилися на стільки, що є можливість видавати препарати пацієнтам не лише в стаціонарі, а й тим, хто перебуває на амбулаторному лікуванні.

Діячі культури теж не відстають від загальної системи спротиву, що організована на Черкащині. Зокрема, працівники плели сітки, шили спідню білизну, балаклави і навіть розгрузки. Коли вже стала реальністю концертна та сценічна діяльність, наші актори й музиканти показували вистави для захисників, волонтерів та внутрішньо переміщених осіб.

Окрім того, митці Черкащини влаштували  аукціон, щоб зібрати кошти на запчастини до бронетехніки й на лікування бійців. Так, під час нещодавнього заходу в художньому музеї зібрали майже 250 тисяч гривень.

Наш культурний фронт просунувся далеко за межі України аж до Італії. Там артисти балету філармонії Черкаської обласної ради показали культуру українського танцю, а місцевим ЗМІ розповіли про війну, яку розв’язала проти нас Росія.

На досягнутому ніхто не збирається зупинятися, багато процесів уже налагодили. Так, зараз триває онлайн-аукціон відомих українських поштових марок із руським кораблем. Його ініціювали депутати облради. Виручені кошти планують також направити на підтримку ЗСУ

- Тримаємо руку на пульсі всіх процесів. Черкащина – надійний тил, який значно підсилює спротив України російським загарбникам, і ми надалі активно долучатимемося до цього процесу, - прокоментував Роман Сущенко.


Виконавчий апарат обласної ради