Голова Бузівської сільської об’єднаної територіальної громади про набутий досвід у Канаді

10 липня 2019, 15:46

2-4 липня 2019 року у Канаді відбувалася Конференція з питань реформ в Україні (Ukraine Reform Conference 2019) та з питань децентралізації.

Для новообраних керівників українських об’єднаних громад та інших представників місцевого самоврядування візит організовано Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) й реалізовано спільно з проектами DOBRE, DESPRO, ПРОМІС і U-LEAD із фінансуванням від американського, канадського, німецького та швейцарського урядів.

Черкащину у цій навчальній поїздці представляв Олександр Фуркало, голова Бузівської сільської об’єднаної територіальної громади.

– Що вражає, насамперед, у Канаді – то це  неймовірно дружнє ставлення до України, – розповідає Олександр Фуркало. – А ще – рівень життя, в тому числі і людей після 50:  канадці дійсно мають достойну старість. Вражає і надзвичайний рівень благоустрою – всюди порядок. Це був дуже корисний та важливий досвід. Ми повертались на батьківщину, щоб зробити наші громади та нашу Україну кращою.

Зокрема, плануємо втілити у Бузівській громаді програму підтримки малого бізнесу, яку побачили у Канаді: виділити у межах ОТГ ділянки землі під сади та ягідники, і пропонувати їх на пільгових умовах мешканцям громади, що зможуть вирощувати фрукти і ягоди, виготовляти з них варення та джеми на продаж. Також, плануємо втілити ідею «зеленого шляху» – створити зони відпочинку, які би могли приваблювати туристів – і, спільно з мешканцями громади, розвивати зелений туризм.


Виконавчий апарат обласної ради