Керівники області вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

13 грудня 2013, 13:21
Керівники області вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС14 грудня 2010 року у Першотравневому парку голова облдержадміністрації Сергій Тулуб, голова обласної ради Валерій Черняк, члени колегії облдержадміністрації, члени президії та депутати обласної ради, керівництво міста й громадськість Черкас, ліквідатори аварії на Чорнобильській атомній електростанції взяли участь у мітингу-реквіємі та вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Нагадаємо, що через Чорнобильське пекло пройшло 680 тисяч ліквідаторів з України, Росії, Білорусі та інших республік тодішньої держави. У ліквідації наслідків страшного лиха брали участь і сотні черкаських лікарів, водіїв, тисячі військовослужбовців строкової служби та відкликаних із рядів запасу. Боротися з «мирним» атомом довелося 10,5 тисячам черкащан, до того ж, наша область опинилася в числі 5 найбільш забруднених в Україні. На її території нині мешкають 128 920 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Як зауважив голова обласної ради Валерій Черняк у розмові з журналістами, за час, що минув після аварії, народилося і виросло нове покоління українців та наслідки аварії не минають безслідно. Сьогодні ця трагедія озвалася тяжкими недугами, втратою працездатності, інвалідністю понад 5 тисяч черкаських ліквідаторів та потерпілих, у тому числі й понад 100 дітей.Керівники області вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

«Однак вони не залишені напризволяще – держава постійно опікується проблемами тих людей, які захистили нас, але які нині й самі потребують захисту й допомоги. Зокрема, йдеться про вирішення житлового, транспортного, медикаментозного забезпечення, засобів реабілітації, участь у діяльності різних комісій тощо, – підкреслив Валерій Черняк. – Разом із цим ще досі існує ряд проблем, які потребують комплексного підходу до захисту постраждалого населення. Їх, зокрема, було порушено й обговорено на зустрічі з головою облдержадміністрації Сергієм Тулубом, що відбулась днями.

Мітинг завершився хвилиною мовчання, покладанням квітів до пам’ятного знака «Жертвам Чорнобиля». Потім, усі присутні помолилися та поставили свічки за упокій у Свято-Михайлівському кафедральному соборі на знак вічної пам’яті героям-пожежним, які віддали своє життя заради безпеки майбутніх поколінь.

Проведення урочистих, просвітницьких, меморіальних та інших пам’ятних заходів відбудеться у всіх районах області.