Представники влади та громадськість Черкащини вшанували пам’ять відомого земляка Василя Симоненка

12 грудня 2013, 17:08
Представники влади та громадськість Черкащини вшанували пам’ять відомого земляка Василя Симоненка12 грудня 2013 року представники обласної влади, журналісти та громадськість Черкащини вшанували 50-ту річницю пам’яті поета і журналіста Василя Симоненка, поклавши до його могили квіти.

Як зазначив перший заступник голови обласної ради Володимир Вовченко, Василь Симоненко був і залишається не лише видатним поетом, але й відомим журналістом. Адже його внесок в українську журналістику, особливо – черкаську, величезний. Володимир Вовченко наголосив, що кожному жителю області необхідно знати, пам’ятати та гордитись життям і творчим доробком цієї визначної особи, яскравої постаті рідної історії.

Під час пам’ятних заходів, журналісти обласної газети «Черкаський край», яким пощасливилося працювати з Василем Андрійовичем, поділилися теплими спогадами про відому людину, розповіли найбільш пам’ятні епізоди з життя та журналістської роботи Василя Симоненка. За словами журналістів, гордістю та одвічною згадкою про поета для усіх працівників редакції назавжди залишаться стіни рідного видання, де творив талановитий земляк, а його журналістський доробок – прикладом самовідданої роботи справжнього професіонала власної справи.Представники влади та громадськість Черкащини вшанували пам’ять відомого земляка Василя Симоненка

Слід зазначити, що цього дня у всіх районах та містах області в пам’ять про поета також проходять урочисті мітинги, відбуваються тематичні виставки й уроки, літературні вечори.


Довідково:

Василь Симоненко народився у селі Біївці Лубенського району на Полтавщині. Закінчив факультет журналістики Київського університету (1957).

На Черкащині розквітнув повною силою талант письменника: працював в обласній газеті «Черкаська правда» і «Молодь Черкащини», пізніше – кореспондентом «Робітничої газети» в Черкаській області. Писати вірші почав ще в студентські роки, але за його життя вийшли лише збірки поезій «Тиша і грім» (1962) і казка «Цар Плаксій і Лоскотон» (1963).

У Черкасах працює літературно-меморіальний музей Василя Симоненка, його ім’ям названо вулицю, встановлено пам’ятник.