Володимир Рибак заявляє про необхідність вжиття заходів до забезпечення цілісності держави

12 грудня 2013, 12:08
Володимир Рибак заявляє про необхідність вжиття заходів до забезпечення цілісності держави11 грудня 2013 року, виступаючи під час роботи круглого столу, Голова Верховної Ради України Володимир Рибак висловив сподівання, що представники опозиції приєднаються до загальнонаціонального круглого столу «Об’єднаємо Україну», започаткованого першим Президентом України Леонідом Кравчуком і спрямованим на пошук мирного виходу із кризи, яка є у державі. Керівник парламенту підкреслив, що першими на Майдан вийшли студенти, молодь «без політичних гасел, вони висловлювалися на підтримку євроінтеграції України, саме тому вони і назвали свій Майдан «Євромайданом». Опозиція ж, за його словами, використала цю протестну енергію молоді для реалізації власних амбіцій.

Давши коротку оцінку ситуації в державі, Володимир Рибак підкреслив, що сьогодні «потрібна чітка оцінка дій як з одного боку, так і з іншого». Він наголосив на важливості утримання процесів, що відбуваються у державі, у конституційному річищі, не піддаючись на фальшиві політичні заклики.

При цьому він звернув увагу на те, що українські опозиційні сили та лідери активно використовують зовнішньополітичні інструменти тиску на владу в Україні, вимагаючи «міжнародного посередництва», не йдучи на конструктивний діалог з владою. «Ніхто не зробить нам кращого життя, крім нас самих», – сказав керівник парламенту, наголосивши при цьому, що треба перш за все забезпечити цілісність держави, не поділяючи її на Схід та Захід.

Володимир Рибак підкреслив важливість всебічного об’єктивного розслідування і оцінки усіх правопорушень, що мали місце останнім часом.

Голова Верховної Ради звернувся до молоді, студентів, «які прагнуть світлого майбутнього своїй країні, стоять на Майдані заради європейської України», наголосивши, що «це майбутнє народжується у студентських аудиторіях, на виробництві, воно не будується натовпом».