Питання проведення жнив знаходиться на постійному контролі Уряду

03 липня 2013, 15:49
Питання проведення жнив знаходиться на постійному контролі Уряду3 липня 2013 року на засіданні Уряду прем’єр-міністр України Микола Азаров повідомив про рівень підготовки та хід жнивної кампанії у державі.

Так, за словами Миколи Яновича, завдяки тому, що поточного року було забезпечено значно кращий догляд за посівами, проведено в повному обсязі всі агротехнічні заходи – зросла врожайність зернових в усіх регіонах. На сьогодні, за попередніми оцінками, вона становить майже 24 центнера з гектара (тоді як минулого року було трохи більше 16 центнерів). Фахівці вважають, що цього року урожай зернових буде приблизно на 10-12 мільйонів тонн більше, ніж минулого року, а це приблизно 54 мільйон тонн валового збору зернових та зернобобових культур.

В той же час, глава Уряду зауважив, що такий врожай вимагає додаткової оперативності та скоординованості дій на всьому ланцюгу: «поле-транспорт-елеватор».

– За останні роки нам вдалося напрацювати ефективні схеми роботи збиральної техніки, автотранспорту, залізничного і водного транспорту, – відзначив Микола Янович. – На ринку склався стабільний попит на послуги мобільних збирально-транспортних загонів, які оперативно пересуваються з Півдня на Північ, зі Сходу на Полісся. Сьогодні додатково залучено 3 396 комбайнів, зокрема найбільше у Одеській області – 1 042 та Миколаївській області – 572. Є досвід залучення до збирання автотранспорту різних форм власності. Все це позитивний і важливий для країни досвід.

Для забезпечення координації процесу збирання врожаїв Микола Азаров дав доручення міністру аграрної політики і продовольства Миколі Присяжнюку й міністру інфраструктури Володимиру Козаку щодо організації ефективної роботи міжвідомчого штабу з питань координації збиральних робіт та контролю роботи відповідних штабів у регіонах.

– Наголошую, що питання проведення жнив знаходиться на постійному контролі Уряду. Збирання врожаю, його транспортування і збереження, чітка, планомірна робота залізничного, водного транспорту, елеваторів і зерносховищ – це питання державного значення, – сказав Микола Азаров. – Експерти відзначають, що в разі залучення необхідних інвестицій на технологічне переозброєння сільського господарства, в найближчі 15 років наша держава зможе вийти на друге місце в світі з експорту зерна. Причому попит на продовольство на світовому ринку стабільно зростає. Отже, такі перспективи нам треба буде зробити реальністю.