З 1 липня набрали чинності зміни до пенсійного законодавства

02 липня 2013, 18:23
З 1 липня набрали чинності зміни до пенсійного законодавстваЗ 1-го липня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії».

За словами міністра соціальної політики Наталії Королевської, зазначені у законі зміни – це перший крок до модернізації пенсійної системи України. У підсумку, оптимізована пенсійна система має стати більш справедливою та орієнтованою на людину. За її словами, зміни стосуються більшості жінок, осіб, які отримували допомогу з безробіття, фізосіб-підприємців та, безпосередньо, самих пенсіонерів.

Наталія Королевська відзначила, що тепер жінки отримали можливість включати до страхового стажу періоду перебування у відпустці по вагітності і пологам, й це дозволить їм раніше виходити на пенсію. «Якщо взяти до уваги, що майже кожна жінка в Україні народжує одну, дві та більше дітей, додатковий нарахований страховий стаж подекуди може становити рік та більше», – сказала вона.

Крім того, за словами міністра, відтепер під час розрахунку заробітної плати для обчислення пенсії можна буде виключити період отримання допомоги по безробіттю.

Ще одним нововведенням є зміна механізму визначення заробітної плати для обчислення пенсії за неповні місяці, що, насамперед, торкнеться фізичних осіб-підприємців.

– Визначаючи заробітну плату для нарахування пенсії відтепер враховуватиметься страховий стаж, за який сплачено внесок, – відзначила Наталія Королевська.

Щодо пенсіонерів, то для них змінено порядок щорічного підвищення пенсійних виплат.

– Раніше, завдяки законодавчій казуїстиці, існували ситуації, коли підвищення пенсій взагалі можна було не робити. Тепер ми встановили чітку процедуру – пенсії однозначно будуть збільшуватися кожного року, – пояснила міністр.