«Якщо втратимо, то не відновимо», – голова обласної ради зустрівся з батьками дітей, які навчаються у Черкаській санаторній школі-інтернаті

21 січня 2020, 17:36

Батьки учнів Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату учора, 20 січня, прийшли до голови Черкаської обласної ради Анатолія Підгорного з проханням підтримати їх і не допустити знищення санаторної школи. Обурили батьків та педагогів окремі положення нового Закону України «Про повну загальну середню освіту», прийняті Верховною Радою 16 січня.

Згідно з пп. 8 пункту 3 Прикінцевих положень проекту Закону, з 2020 року санаторні школи (санаторні школи-інтернати) припиняють набір учнів до 1-9 класів. Засновники санаторних шкіл-інтернатів  мають змінити тип таких закладів на ліцеї з обов’язковим збереженням у їхньому складі пансіонів. А вже з 1 вересня 2024 року такі ліцеї забезпечуватимуть здобуття виключно профільної середньої освіти.

– Ми вже зареєстрували на сайті Президента петицію, щоб зберегти свою школу та десятки інших, – розповідає директорка навчального закладу Людмила Шарапа. – Також 22 січня батьки поїдуть до Офісу Президента на мирну акцію протесту, до нас обіцяли приєднатися батьки і з інших шкіл не лише області, а й України. 

Водночас директорка зауважила, що кожна четверта дитина на Черкащині має сколіотичну хворобу, а в Черкаській загальноосвітній школі-інтернаті навчаються і лікуються понад 500 дітей і 95% із них мають ще низку супутніх хвороб. Тож їм неможна просто ходити у звичайні заклади, дітям потрібне лікування.

– Абсолютно не зрозуміло що таким дітям робити після зміни статусу навчального закладу, – розповідає Людмила Шарапа.

Голова обласної ради Анатолій Підгорний зауважив, що вже мав розмову з керівництвом Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, де наразі вивчається це питання і розглядаються можливі шляхи вирішення проблеми, які дозволять зберегти санаторну школу-інтернат. 

– Ви повністю можете розраховувати на мою підтримку, – під час розмови з батьками зауважив Анатолій Підгорний. – Поки ми не готові давати чітку відповідь, проте намагаємось знайти оптимальне рішення. Наразі над ним працюють юристи та профільний департамент. Водночас, як тільки будуть напрацьовані зміни, ми внесемо це питання на сесію обласної ради, я думаю депутати підтримають звернення і до Президента та Верховної Ради.

За словами в. о. директора Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА Валерія Данилевського, така норма законопроєкту є незрозумілою в частині того, що початкова ланка може діяти до 2024 року, а зміна типу закладу на ліцей має відбутися протягом одного року.

Крім того, реформування санаторних шкіл спричинить значне вивільнення працівників, оскільки скорочуватимуть посади педагогів та медичного персоналу − орієнтовно понад 200 ставок.

 

Довідково:

Наразі в Україні санаторні школи – це єдиний тип закладів загальної середньої освіти, де діти, які потребують тривалого лікування, можуть поєднувати здобуття освіти та отримання медичних послуг.

У Черкаській області функціонує 5 санаторних шкіл-інтернатів (для дітей з хронічними неспецифічними хворобами органів дихання; для дітей з хворобами органів травлення; для дітей із захворюваннями серцево-судинної системи; для дітей хворих на сколіоз), у яких здобувають освіту та отримують лікування 1 655 дітей.

За результатами медичних оглядів останніх трьох років понад 20 % дітей в Черкаській області мають сколіотичну хворобу різних ступенів, при цьому третина з них потребують спеціальних методик лікування, 5,4 тис. дітей мають захворювання шлунково-кишкового тракту, 8,4 тис. хворіють на серцево-судинні захворювання, 7,9 тис. дітей перебуває під диспансерним наглядом із хворобами органів дихання.

Черги на зарахування до 1 класу санаторних шкіл області чекають 150 майбутніх першокласників із хронічними захворюваннями.


Виконавчий апарат обласної ради