Викладачі медакадемії навчають людей надавати домедичну допомогу

03 травня 2022, 13:07

300 людей вже пройшли курси домедичної допомоги, які проводять викладачі Черкаської медичної академії. Про це повідомляє Суспільне.

Викладач кафедри хірургії та екстреної медицини Ігор Скалько вважає, що кожен повинен володіти навичками надання першої допомоги. На манекені показав, як переконатися, чи жива травмована людина.

- Ми робимо акцент на тих випадках, які частіше за все призводять до смерті людей. Ми говоримо про стани критичних кровотеч, які найшвидше призводять до смерті людини. Як поводитися в разі поранення черевної порожнини, поранення грудної клітини. Ми розповідаємо людям про всі імпровізовані методи надання домедичної допомоги, коли в людини немає під рукою спеціалізованих медичних засобів, як можна зробити кровоспинний джгут, - розповідає Скалько.

Заняття тривають чотири – п'ять годин, розповів директор центру симуляційного навчання Дмитро Пасічник і пояснив, як правильно робити пов'язку.

- Ми робимо пов'язку, яка давить, за допомогою бинта або еластичного бандажа, якщо колір ноги змінився, зник пульс, то ви її перетворили у джгут. Цього не має бути, тому слід трохи послабити, - додає Пасічник.

Фахівець проводив маніпуляції в медичних рукавичках й акцентував на тому, що їх треба використовувати під час надання меддопомоги.

- Це м'язова пам'ять, якщо я не буду їх зараз надягати, коли навчаюся, і так само наші курсанти, то я забуду їх надягнути в екстремальній ситуації. Всі навички ми відпрацьовуємо і в часі, й на реальну силу. Джгут слід накласти правильно, – пояснив Дмитро Пасічник.

Черкащанка Наталія Гордієнко, яка прийшла навчатися, за освітою педагогиня. Вона сказала, що відчувала брак медичних знань, хоча теоретичними володіє.

- У нашій країні воєнний стан, і кожна людина повинна мати якісь навички надання першої допомоги, щоб можна було за потреби надати допомогу собі чи своїм членам родини, а також іншим громадянам, - ділиться думками черкащанка.

300 людей пройшли такі курси домедичної допомоги, розповіла ректорка медичної академії Інна Губенко. За її словами, навчають охочих шість викладачів закладу, яких консультують іноземні фахівці.

- У нас є тренери з Ізраїлю, Америки та інших країн, які надають можливість весь час вдосконалювати практичні вміння і навички нашим тренерам, – сказала ректорка.

За словами Інни Губенко, викладачі співпрацюють з екстреною медичною допомогою України.


Виконавчий апарат обласної ради