У Шполі облаштовано монумент воїнам АТО

16 жовтня 2019, 09:13

Як інформують у Шполянській ОТГ, на свята – Дня захисника України, Дня Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці у Шполі урочисто відкрили пам’ятник учасникам бойових дій на Сході України.

Звертаючись до присутніх на урочистій події, міський голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко висловив величезний сум за тими Героями, які загинули в АТО, та щиру вдячність усім, хто перебуває на передовій на Сході, хто допомагає, волонтерить, лікує і зберігає життя нашим захисникам!

– Від них залежить безпека нашого суспільства, територіальна цілісність країни. Наші воїни взяли до рук зброю задля захисту України від ворога. Вони забезпечують найцінніше – незалежність нашої держави і мирне дитинство наших дітей».

Потім очільник громади нагородив медалями «За оборону рідної держави» 30 ветеранів російсько-української війни із міста Шполи та сіл ОТГ.

За тих, хто віддав своє життя, відійшовши у безсмертя, шполяни низько схилили голови, вшанувавши їх хвилиною мовчання. Для Шполянщини це дев’ять героїв — Олександр Кондратюк, Олег Ремінний, Василь Пікуєв зі Шполи, Іван Носач, Ярослав Новосільський із с. Скотареве, Сергій Лифар, Олександр Лінчевський із с. Матусів, Андрій Тихолоз із с. Веселий Кут та Станіслав Майоренко із с. Антонівка.

Облаштування у місті Шпола пам’ятного меморіалу учасникам бойових дій на Сході України у місцевої влади зайняв майже два роки. Ініціаторами створення монументу стали учасники бойових дій ООС/АТО, за сумісництвом старости сіл Скотареве – Андрій Запісецький та Кримки – Микола Запорожець. Також активно долучились члени районної спілки ветеранів АТО. Кошти на облаштування території (виготовлення пам’ятного знаку, встановлення лавок, ліхтарів) виділили із міського бюджету. Благоустрій навколо пам’ятника продовжуватимуть. З часом на стіні, поза скульптурою воїна-захисника розмістять світлини із загиблими героями Шполянщини.


Виконавчий апарат обласної ради