У планах голови районної ради – утримання і реконструкція пам’ятки садово-паркової культури «Тальнівський»

07 жовтня 2019, 15:25

Днями голова Тальнівської районної ради Валентина Любомська провела робочу нараду щодо подальшого утримання та реконструкції відомого в районі лісопарку – пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Тальнівський».

Нараду проведено за участю заступника голови райдержадміністрації Тетяни Півторак, виконуючого обов’язки директора Державного підприємства «Уманське лісове господарство» Анатолія Гусака, директора ТОВ «Земельно-кадастрове бюро» Олександра Нещадима, голови ГО «Зелений світ», депутата районної ради Анатолія Ковальова, членів цієї організації, представників управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації.

Всі учасники наради проявили високу зацікавленість в належному утриманні та розвитку інфраструктури пам’ятки, в числі якої мисливський замок графа Шувалова та прилегла територія. Відбувся конструктивний обмін думками.

З різних джерел відомо, що композиція парку складається з розташованого в центрі палацу графа Шувалова, великої галявини біля палацу, численних алей півциркульної форми. Долина річки Тальянки сформована у вигляді набережних з водоспадом і численними джерелами та місточками. Парк створювався на базі існуючого лісового масиву, хоча додатково наповнювався різними породами дерев. На початку ХХ ст. паркові скульптури з Тального були перевезені в уманську «Софіївку». Однак сьогодні парк потребує догляду і певного фінансового забезпечення та спроби реконструювати пам’ятку у силу різних причин завершувалися невдачею.

За результатами цієї наради намічено певні кроки щодо збереження цього природоохоронного об’єкту.

 


Виконавчий апарат обласної ради