У Кам’янській громаді відкриють єдиний в Україні «ChildrenMusicPark»

22 жовтня 2019, 12:08

Сьогодні Кам’янська громада продовжує працювати над втіленням проекту реконструкції Тясминського каньйону – на понад 7 мільйонів гривень, виділених Європейським Союзом. Тут планують облаштувати три джерела, прибережну зону,  причал для човнів, придбати човни і катамарани, зробити пішохідні доріжки, оглядові майданчики, сходи, місця для купання та відпочинку, придбати   сміттєві  баки з можливістю сортування сміття. Також, громада планує очищення самої річки Тясмин – уже виготовлено проект, який  збираються передати  Мінекології та Агенції водних ресурсів – аби цей об’єкт включили на 2020 рік до перелік  природоохоронних об’єктів, що потребують реконструкції та розвитку.

Так само шукають фінансування – але уже за кордоном – для того, щоб поставити на воді «Лебедине озеро» - світовий шедевр, написаний геніальним композитором саме у Кам’янці.  Для цього планують просто серед ріки встановити  сцену, а на березі – місця для глядачів, що бачитимуть балет таким, яким уявляв його, вдивляючись у води річки сам Петро Ілліч Чайковський.

Уже 17 листопада Камянка планує здивувати всю Україну відкриттям нової культурної  цінності - унікального «Children Music Park». Лише тут, у переливах світла, можна буде почути всі 24 п’єси «Дитячого альбому»,  створені геніальним Чайковським у Кам’янці. На алеях парку буде розташовано макети книг, на розкритих сторінках яких розвиватимуться сюжети кожної із тематичних п’єс, а під кожною з картинок будуть вступні ноти музики цього твору. За допомогою QR-коду, нанесеного на сторінку «книги», можна буде прослухати кожну із «дитячих» п’єс, що входять до світової музичної скарбниці. Посеред парку планують облаштувати сцену, де переможці конкурсу Чайковського зможуть зіграти «на біс» власний твір – адже саме до відкриття щорічного всеукраїнського дитячого музичного конкурсу, що проводиться у Кам’янці,  і буде приурочене відкриття цього парку.

«Children Music Park» переміг від Черкаської області у конкурсі «Малі міста - великі враження», заснованому Міністерством культури України з метою стимулювання культурного розвитку малих міст і територій та промоції культурної спадщини. Кам’янка, як і належить батьківщині талантів, перемогла відразу із двома проектами. Інший втілюватиме Кам’янський державний історико-культурний заповідник – це буде мистецький фестиваль «Кам’янська земля – край славетних героїв», що уславить усіх видатних людей, чиє життя або діяльність були пов’язані з Кам’янкою. Загальна вартість  реалізації обох проектів - 1,7 мільйона гривень.  


Виконавчий апарат обласної ради