Рубрика «Консультує Міністр юстиції»Павле Дмитровичу, розкажіть, будь ласка, які документи мають бути в мене як у власника земельного паю сільськогосподарського призначення, і кому я маю право передавати свою землю в оренду?

І. Вернигора


Перед тим, як підписувати договір оренди, Ви маєте переконатися, чи є у Вас документи, які підтверджують право власності на земельну діяльну. Без таких документів, Ви не зможете передати землю в оренду.


Які документи посвідчують право власності на землю?


Документи, які посвідчують право власності на земельні ділянки, можна розділити на 2 групи.

Перша група.
Видані власникам до 1 січня 2013 р.:

- державний акт на право приватної власності на землю;
- державний акт на право власності на землю, або ж державний акт на право власності на земельну ділянку.
Друга група.
Ділянки, які оформлювалися після 1 січня 2013 р.:
- свідоцтво про право власності на нерухоме майно чи витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

При зміні власника право власності на земельну ділянку без зміни її меж та цільового призначення, також, посвідчується договором купівлі-продажу або свідоцтвом про право на спадщину.
Право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.


Хто може орендувати Вашу ділянку?


Другим важливим питанням договірних відносин є вибір орендаря.
Відповідно до чинного законодавства, орендарями земельних ділянок можуть бути:
- районні, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та Кабінет Міністрів України в межах повноважень, визначених законом;
- сільські, селищні, міські, районні та обласні ради, Верховна Рада Автономної Республіки Крим у межах повноважень, визначених законом;
- громадяни і юридичні особи України, іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи, міжнародні об’єднання та організації, а також іноземні держави.
Між власником та орендарем має бути укладений письмовий договір оренди землі сільськогосподарського призначення. Цей документ обов’язково підлягає державній реєстрації.


Куди звернутися, щоб отримати детальну консультацію?


З метою отримання більш детальної інформації щодо порядку оренди земельної ділянки, Вам необхідно звернутися до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області за адресою: м. Черкаси, вул. Смілянська, 131, 18000, тел. (0472) 36-07-32 (з переліком структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області можна ознайомитися на офіційному веб-сайті за посиланням: http://cherkaska.land.gov.ua /info/terytorialni-orhany-derzhheokadastru-cherkaskoi-oblasti/).


Правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!»