Проведено сесію Катеринопільської районної ради

17 березня 2020, 12:19

13 березня 2020 року голова районної ради Віталій Верета провів пленарне засідання чергової двадцять сьомої сесії районної ради.

У її роботі взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Коваленко, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, підприємств, установ та організацій, політичних партій, громадських організацій, сільські та селищні голови, старости.

Перед початком сесії голова районної ради нагадав присутнім, що 14 березня відзначають День українського добровольця, подякував усім, хто свідомо, за покликом серця став на захист Батьківщини. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих наших побратимів, котрі не повернулися з поля бою.

Потім депутати заслухали інформацію про визнання обраним та реєстрацію депутатом Катеринопільської районної ради Коваленка Володимира Андрійовича, наступного за черговістю кандидата у виборчому списку від районної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та перейшли до розгляду питань порядку денного, які попередньо опрацьовано на засіданнях постійних комісій та президії районної ради.

 

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Тамара Чоловська проінформувала про виконання районного бюджету за 2019 рік, який виконано лише на 99,7 відсотка. Доходів надійшло менше очікуваного, але заборгованість по видатках районного бюджету за 2019 рік відсутня.

У ході подальшої роботи депутати внесли зміни до районного бюджету на 2020 рік. У процесі виконання районного бюджету виникають випадки зміни обставин та умов, на основі яких готувався проект, що призводить до зміни відповідних показників бюджету та їх перерозподілу. З огляду на вищезазначене, є необхідність у внесенні змін до районного бюджету на 2020 рік для вирішення найнагальніших, у тому числі і соціальних питань. За рахунок перерозподілу коштів районного бюджету, вільних залишків, які утворилися на початок року  та за рахунок субвенцій отриманих з сільських бюджетів, частково забезпечено потребу фінансування установ освіти, в тому числі для забезпечення співфінансування для реалізації проектів освітньої реформи, невідкладні заходи центральної районної лікарні та районного центру первинної медико-санітарної допомоги, соціального захисту, культури та фінансування заходів ряду районних програм.

На пленарному засіданні сесії депутати схвалили низку звернень до центральних органів влади з болючих питань життєдіяльності району.

Так, зібрання підтримало пропозицію депутата районної ради Анатолія Штепана до Президента України, Верховної Ради України щодо недопущення ринку вільного обігу земель сільськогосподарського призначення.

Враховуючи актуальність питання, схвалено звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Черкаської обласної адміністрації, управління охорони здоров’я облдержадміністрації щодо збереження сільських фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів.

Депутати одностайно ухвалили звернення до Національної поліції України, Міністерства внутрішніх справ України щодо недопущення ліквідації Катеринопільського відділення поліції Звенигородського відділу поліції ГУНП в Черкаській області.

Сесія підтримала і звернення до народного депутата України Андрія Стріхарського щодо вирішення питання виділення у 2020 році з державного бюджету додатково коштів освітньої субвенції Катеринопільському районному бюджету Черкаської області для покриття дефіциту оплати праці педагогічних працівників.

В ході роботи сесії затверджено ряд програм, а також до окремих районних програм було внесено зміни, а з інших – заслухано в порядку контролю хід їх виконання.

Прийнято низку рішень із земельних питань, зокрема, про встановлення меж деяких сіл району і затвердження відповідних проектів землеустрою, які були виготовлені  на замовлення сільських рад на цей час.

На сесії також прийнято рішення про визнання права спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селищ Катеринопільського району на деякі земельні ділянки та затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення їх меж.

Решта розглянутих на сесії питань знайшли підтримку депутатів районної ради у схваленні відповідних рішень.

Відповідно до Регламенту окремі депутати скористалися правом для виступів, заяв та оголошень.

Головний лікар КНП «Катеринопільська центральна районна лікарня» Людмила Борецька проінформувала присутніх про ситуацію щодо гострих респіраторних захворювань в районі. Доповіла про підготовчу роботу закладу та заходи щодо профілактики поширення коронавірусу, готовність персоналу до надання медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку підозри на COVID-19. Зазначила, що медичний персонал закладу та бригад екстреної медичної допомоги району забезпечений засобами індивідуального захисту, захисним одягом, засобами захисту органів дихання.

Головний лікар також зазначила, що проведена значна робота щодо комп’ютеризації закладу,  що є однією з умов для підписання договору з  Національною службою здоров’я України. Станом на сьогодні підписано пакет документів на стаціонарну медичну допомогу, тобто всі стаціонарні відділення районної лікарні будуть і надалі працювати, а саме: гінекологічне, хірургічне, дитяче, терапевтичне, приймальне, інфекційне, відділення інтенсивної терапії. 

Учасники засідання обговорили гостру проблему недостатності бюджетних коштів на забезпечення належного функціонування загальноосвітніх навчальних закладів району до кінця 2020 року. Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Міненко звернулася до депутатів і зазначила, що дефіцит коштів освітньої субвенції лише на заробітну плату педагогічним працівникам у 2020 році складає 1,6 млн. грн. Наголосила на необхідності приведення чисельності педагогічних працівників у відповідність з визначеним фондом оплати праці, а також приведення фактичної наповнюваності класів закладів загальної середньої освіти до розрахункової наповненості.

На постійних комісіях та засіданні президії районної ради розглядали пропозиції відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації щодо оптимізації деяких закладів загальної середньої освіти району. Проте поки що депутати вирішили не вносити на сесію районної ради болюче питання зниження ступеня навчальних закладів, хоча проблема дефіциту коштів на утримання шкіл залишається відкритою.


Виконавчий апарат обласної ради