Підписано меморандум: в об’єднаних громадах Черкащини працюватимуть поліцейські офіцери

30 липня 2019, 09:13

Учора, 29 липня, у рамках проекту "Поліцейський офіцер громади" голови тридцяти двох ОТГ Черкащини підписали меморандум про співпрацю з поліцією області. Відтак, кожна громада матиме свого офіцера, який працюватиме і житиме безпосередньо на території ОТГ.

Пілотний проект «Поліцейський офіцер громади» презентували в листопаді минулого року у Дніпропетровській області. А 28 травня цього року відбувся урочистий випуск офіцерів, які приступили до своїх обов’язків.

Перші дні своєї роботи вони розпочали зі знайомства з громадою, головами ОТГ та депутатським корпусом. Відвідали навчальні заклади, складні сім’ї.

За перший місяць своєї роботи поліцейські на Дніпропетровщині розкрили понад 30 злочинів, склали більше 250 адмінпротоколів, розглянули майже 500 звернень від громадян.

Наразі навчання проходять поліцейські офіцери Кіровоградщини. А до кінця 2020 року проект охопить територію всієї держави.

Поліцейський громади має підтримувати постійний контакт із жителями, щоденно забезпечувати правопорядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми і запити громадян тощо.

Відбір та навчання кадрів проводить Національна поліція спільно з міжнародними партнерами із США та Канади.

"Кожен поліцейський і кожна цивільна особа протягом місяця може подати анкету в електронній формі на конкурс. Наступного місяця буде тривати відбір кадрів, а на кінець вересня розпочнеться навчання і триватиме 2,5 місяці. На грудень плануємо завести поліцейських у громади" – пояснює заступник голови Нацполіції України, керівник патрульної поліції Олександр Фацевич.

Що забезпечує поліція: додаткові посади поліцейських офіцерів, прозорий конкурсний відбір, спеціальну підготовку, обслуговування поліцейським тільки його громади, постійне перебування офіцера на території громади, акцент на профілактиці – щоденний контакт з людьми, звітування про свою діяльність перед громадою.

Що треба від ОТГ: приміщення для робочого місця, меблі та оргтехніка.

Так, 32 громади Черкащини уже чекають на своїх територіях поліцейських. Інші голови ОТГ не змогли підписати меморандум через невирішені організаційні та фінансові моменти.


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: http://www.oblradack.gov.ua/pidpisano-memorandum-v-obednanikh-gromadakh-cherkaschini-pracyuvatimut-policeyski-oficeri