Валентин Тарасенко взяв участь в урочистій ході та вшануванні пам’яті Т.Г. Шевченка в м.Канів

22 травня 2019, 13:54

22 травня відзначається 158-а річниця перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі. Традиційно цього дня посадовці виконавчих органів влади та органів місцевого самоврядування Черкащини відвідують могилу Кобзаря у м. Канів. Зазвичай сюди також з’їжджаються усі ті, хто шанує пам'ять про геніального Поета, революціонера-демократа, Батька нації.

Спозаранку гостей і мешканців міста дзвонами з Успенського собору було сповіщено про заупокійний молебень Поета.

Потім учасники  заходів вишикувалися у колону та урочистою ходою пройшли до могили, де у вічному спокої покоїться прах великого сина українського народу.

Разом з усіма вклонитися  пам’яті Тараса Шевченка долучилися і керівники області – голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Вельбівець та перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, керівники міста Канева, голови районних рад та райдержадміністрацій, депутати різних рівнів, учасники та ветерани АТО, представники молоді, духовенства,  козацтва і громадських організацій.

До могили Тараса Шевченка керівники області поклали корзину з квітами. Услід за ними тисячі шанувальників також вклонилися пам’яті Тараса Григоровича і поклали букети квітів.

 

Виступаючи з вітальною промовою, голова обласної державної адміністрації, депутат обласної ради Олександр Вельбівець зазначив, що неосяжна любов Шевченка до України і українців позначилася на  його житті. Саме він став Пророком нації, Пророком Правди, хто спрогнозував нам майбутній шлях на сотні років. Саме він навчав і переконував у тому, що щасливе життя народу можливе лише у власній незалежній державі.

Як і всі генії, Тарас Шевченко не мав особистої щасливої долі, та не втомлювався закликати нас до боротьби за волю українського народу. І сьогодні його слово звучить свіжо і сучасно.

Пророчий осуд всілякої неправди і невіри, рішуче несприйняття жорстокості і несправедливості, притаманні йому, стали визначальними. І за це українці назвали Шевченка Батьком нації.

З появою Кобзаря не визнавати українців і українську націю у її прагненні до власної державності, – стало неможливим.

Олександр Вельбівець підкреслив, що саме Тарас Шевченко і сьогодні не дозволяє українцям відхилитися від обраного шляху – утвердження національної ідентичності, боротьби за свободу і незалежність. І сьогодні, вклоняючись праху Великого Кобзаря, ми маємо пам’ятати: наш обов’язок – збудувати, зберегти та передати майбутнім поколінням сильну і незалежну українську державу. Державу, про яку мріяв великий Син нашого народу.

Цього дня на могилі Тараса Шевченка представники різних релігійних конфесій також провели спільний молебень за упокій душі Кобзаря.

 


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: http://www.oblradack.gov.ua/valentin-tarasenko-vzyav-uchast-v-urochistiy-khodi-ta-vshanuvanni-pamyati-tgshevchenka-v-m-kaniv