Великі зміни для невеличкого Яблунева

16 травня 2019, 10:31

Уже сьогодні м. Канів продовжив міські маршрути перевезень до с. Яблунів, із яким разом утворив Канівську ОТГ. Ремонт сільських об’єктів та дороги планують завершити цьогоріч. А днями, під час урочистостей із нагоди Дня пам’яті та примирення у Яблуневі відкрили оновлену стелу, де викарбувано 151 ім’я жителів села, які загинули у роки Другої світової війни.

– Першочергові роботи, які ми плануємо здійснити у Яблуневі – ремонт дороги, поновлення водопроводу та облаштування туалету в приміщенні школи, – констатує голова ОТГ Ігор Ренькас. – І здійснити це маємо уже цьогоріч. Замовлено проект (вартістю у 87 тисяч гривень) на будівництво дороги від інкубатора МХП «Миронівський хлібопродукт» до села.

У перспективі – і ремонт яблунівського сільського будинку культури, вартістю до 15 мільйонів гривень.

«На реконструкцію меморіального комплексу зі встановленням оновленої стели витрачено 40 тисяч гривень бюджетних коштів, а до поминальних днів ми здійснили також огородження сільського кладовища на суму у 70 тисяч гривень, – зазначає Ігор Ренькас. – Крім того, протягом місяця буде здійснено поточний ремонт існуючої дороги до села на суму до 600 тисяч гривень. Ми плануємо створити комунальне підприємство для обслуговування побутової інженерної інфраструктури. Загалом, намагаємося робити конкретні справи, щоб жителі села Яблунів відчули, що їх бажання приєднатися до Канева було вірним».

У Черкаському Центрі розвитку місцевого самоврядування нагадують, що відповідно до законодавства, при умові добровільного об’єднання (приєднання), на розвиток сільської місцевості надається інфраструктурна субвенція з Державного бюджету. На 2019 рік для Канівської ОТГ субвенція склала 322,5 тис. грн., що може спрямовуватися на капітальні видатки для розвитку інфраструктури села Яблунів, (оскільки при розподілу цієї субвенції в розрахунок береться площа ОТГ та сільське населення). Тож в розрахунку на 1 жителя капітальні видатки складуть 881,15 грн.


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: http://www.oblradack.gov.ua/veliki-zmini-dlya-nevelichkogo-yabluneva