На засіданні постійної комісії з питань екології: площу природно-заповідного фонду буде збільшено

04 жовтня 2019, 14:35

У рамках підготовки до пленарного засідання сесії обласної ради проведено засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, використання природних ресурсів та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Вів засідання заступник голови постійної комісії депутат Володимир Ніжніков.

У центрі уваги членів комісії перебували питання про території та об’єкти природно-заповідного фонду Черкаської області та внесення змін до програми охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки.

З обох питань порядку денного інформувала присутніх на засіданні  начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олена Звягінцева.

Зокрема, йшлося про розширення площ природно-заповідного фонду. Проект рішення передбачає зміну меж парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Імені Сержанта Смірнова», який оголошений рішенням Черкаської обласної ради від 23.06.2010 № 34-9/V у м. Черкаси на розі вулиць Сержанта Смірнова та Гагаріна з 0,32 до 0,91 га. Потреба збільшення площі пояснюється тим, що в процесі його організації площа була визначена орієнтовно. Розширення меж об’єкта планується за рахунок прилеглої території на якій, крім зелених насаджень, розміщені дитячий та спортивний майданчики.

Також проектом рішення передбачено оголошення 6 об’єктів природно- заповідного фонду місцевого значення, а саме: ботанічних заказників «Грушевий яр» площею 30,1609 га в адміністративних межах Баландинської сільської ради Кам’янського району; «Кут» – площею 15,8 га в адміністративних межах Остапівської сільської ради Драбівського району; парків-пам’яток садово- паркового мистецтва «Сквер «Троянд» площею 0,1 га в адміністративних межах Руськополянської сільської ради Черкаського району; «Сосновий ліс» площею 20,7 га в адміністративних межах Лоташівської сільської ради Тальнівського району; ландшафтного заказника місцевого значення «Солонці» площею 27,5359 га в адміністративних межах Іркліївської сільської ради Чорнобаївського району; комплексного заказника місцевого значення «Лихолітський» площею 52,0 га в адміністративних межах Лихолітської сільської ради Чорнобаївського району. Всі ці заходи сприятимуть збереженню біологічного та ландшафтного різноманіття, підтриманню загального екологічного балансу та збільшенню площі природно- заповідного фонду області.

Щодо прийняття проекту рішення обласної ради «Про внесення змін до обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2016 — 2020 роки», то це дозволить актуалізувати раніше ухвалені заходи, що дозволить забезпечити запобігання забрудненню земельних ресурсів та ґрунтових вод, досягти безпечного для життя та здоров'я людини стану навколишнього природного середовища.

На сьогодні в зв’язку з надходженням пропозицій від органів місцевого самоврядування та інших органів виконавчої влади на місцях розроблено цей проект змін у частині включення нових заходів, змін назв, обсягів та джерел фінансування.

Загалом обсяг фінансування збільшується на суму 43 571,5 тис. грн, з них: обсяги фінансування з державного бюджету на 42600,7 тис. грн;  обсяги фінансування з місцевих бюджетів на 956,4 тис. грн;

В проекті рішення враховано 13 пропозицій (включено 6 нових заходів та внесено зміни до 7 заходів), враховано пропозиції, які надійшли від Державної екологічної інспекції Центрального округу, Черкаського регіонального управління водних ресурсів облдержадміністрації, Смілянської районної державної адміністрації, Христинівської міської ради, Кам’янської міської ради, Свидівоцької сільської ради Черкаського району, Синицької та Верхняцької сільських рад Христинівського району тощо.

Серед інших питань порядку денного, члени комісії заслухали інформацію директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталії Кравченко щодо змін до обласного бюджету на 2019 рік;  розглянули пропозиції щодо припинення ДП «Канівське лісове господарство» права користування мисливськими угіддями і надання у користування мисливських угідь ТОВ «Мисливське господарство «Клуб «Рось».

Окрім того, депутати розглянули проекти рішень щодо надання  дозволів на користування надрами ряду комунальних підприємств, погодили призначення на посаду начальника комунальної водолазно-рятувальної служби Володимира Циганкова.


Виконавчий апарат обласної ради