На Всеукраїнському вишколі «Джура-Десантник» вихованці Канівського міського центру туризму показали найкращий результат

23 травня 2019, 11:29

Як повідомляють у КЗ "Обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді ЧОР", команда Канівського міського центру туризму з числа вихованців військово-патріотичних гуртків «Юні десантники» та «Хортинг-патріот» гідно представила честь Черкаської області на Всеукраїнському вишколі «Джура-Десантник», який проходив на базі Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова з 10 по 14 травня  2019 року та  був спрямований на збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.

Планомірна підготовка команди до вишколу здійснювалась протягом навчального року під керівництвом досвідчених педагогів керівників гуртків Сергія Вдовіченка  та Володимира Іванова.

Протягом 5 днів вихованці Центру туризму Шкребтій Станіслав, Назаренко Олександр, Кутах Іван, Москалець Олександр, Тіщенко Сергій, Кісельов Олександр, Серба Назар, Лисак Ілля у складі другої чоти першої сотні «Кубань» прожили за графіком військових,  ознайомилися із новою бойовою армійською системою БАРС, випробували себе на смузі перешкод, опанували навички стрілецької та інженерної підготовки, захисту від зброї масового враження тощо.

Під час вишколу, серед 200 учасників заходу, наші юнаки продемонстрували відмінний результат підготовки зі стрільби, основ самозахисту, методів маскування та бойової військової підготовки. У військово-патріотичній грі «Котигорошко» (боротьба джур) Серба Назар завоював золоту медаль у легкій вазі, Назаренко Олександр та Шкребтій Станіслав вибороли срібні нагороди (у вагових категоріях 50-70 кг та 70 кг і більше відповідно). На вогневій смузі перешкод команда продемонструвала найкращий час проходження. Стройовий вишкіл підрозділу було визнано найкращим, за що організатори нагородили команду Прапором Гри.

Надважливим під час вишколу було те, що своїми знаннями та досвідом із молодим поколінням ділилися військовослужбовці десантно-штурмових військ, курсанти та викладачі Житомирського військового інституту ім. С.П.Корольова, пластуни.  Захід  ознайомив молодь із військовою справою, познайомив з десантниками, про яких говорить увесь світ, учні  побачили військову службу, як кажуть, зсередини.

Окрім того, вихованцям запам’ятались цікаві і пізнавальні екскурсії, зокрема, до Мілітарного музею Житомирського військового інституту ім. С.П.Корольова та музею космонавтики ім. С.П.Корольова. Незабутні враження залишились і від концерту гурту «Клавіші». Команда була приємно вражена  чудовими умовами розміщення на базі 1-го батальйону 13-ї окремої розвідроти 95-ї десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ.

Участь команди КМЦТ у вишколі «Джура-Десантник» стала можливою завдяки багаторічній плідній співпраці педагогів центру туризму з Канівською ГО «Союз ВДВ» (голова Костянтин Анісімов) та спортклубом «Івазар» (Олександр Іванов). Значну допомогу в підготовку команди до участі у вишколі «Джура-Десантник» команда отримала від приватного підприємця Володимира Люльки.

Спільними зусиллями ми виховуємо гідне покоління патріотів нашої країни.


Виконавчий апарат обласної ради