На сесії обласної ради депутати розглянули ряд кадрових і комунальних питань

"Черкаський край", №45 від 16 жовтня 2019 року

11 жовтня 2019 року розпочала роботу тридцята друга сесія обласної ради. Пленарне засідання відкрив і вів перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко.

У роботі сесії взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, голови районних рад та ОТГ, керівники райдержадміністрацій та центральних органів виконавчої влади в області, представники засобів масової інформації та громадськості.

Розпочинаючи роботу сесії, депутати обласної ради вшанували хвилиною мовчання загиблих у зоні АТО та Операції об’єднаних сил.

Далі головуючий оголосив заяву групи депутатів про утворення нової депутатської групи «Шевченків край», до складу якої увійшли Сергій Буцько, Віталій Веретільник, Володимир Доманський, Анатолій Коверський, Володимир Коломієць, Іван Павленко, Микола Овчаренко та Анатолій Яріш,

Потім перший заступник голови обласної ради привітав депутата обласної ради Олександра Коваленка з ювілеєм і разом з першим заступником голови облдержадміністрації Борисом Лєбедцовим вручив йому Почесну грамоту Черкаської облдержадміністрації та обласної ради.

Депутати підтримали голосуванням пропозицію надати слово представникам громадськості. Зокрема, координатору Штабу спротиву капітуляції Дмитру Кухарчуку, який зазначив, що до порядку денного пленарного засідання внесено звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про недопущення капітуляції України за «формулою  Штайнмайєра» і попросив підтримати це звернення; а також надати слово голові Черкаської міської організації профспілки працівників та підприємців громадського харчування та послуг Леоніду Запорожцю, який також звернувся за підтримкою щодо розвитку середнього і малого бізнесу.

Потім депутатам було надано час, передбачений регламентом, для оголошень, заяв і звернень від фракцій політичних сил і позафракційних.

Правом висловити заяви і звернення скористалися: від партії «Відродження» – Євгеній Клімов,  ВО «Свобода» – Сергій Воронов, партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» – Іван Далібожак, Радикальної партії Олега Ляшка – Володимир Копійченко, позафракційні – Валентина Коваленко.

Окремі із звернень було запропоновано включити до порядку денного сесії, який спочатку депутати прийняли за основу.

Далі депутат Анатолій Коверський запропонував внести до порядку денного питання про обрання голови і заступника голови обласної ради, оскільки ці посади вакантні. Голосування показало, що цю пропозицію підтримало всього 22 депутати, що недостатньо для прийняття рішення.

Ухваливши порядок денний тридцять другої сесії обласної ради в цілому, депутати приступили до розгляду питань.

Першим вони розглянули і підтримали 51 голосом звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про недопущення капітуляції України за «формулою  Штайнмайєра».

Наступними були кадрові питання. Депутати ухвалили рішення про призначення Тетяни Сахно – на посаду директора Золотоніської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Черкаської обласної ради; Людмили Некористенко – на посаду директора КЗ«Черкаська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради»; Ірини Косенкової – на посаду директора КНП «Черкаська обласна психіатрична лікарня Черкаської обласної ради»; Леоніда Грицика – на посаду директора Звенигородського будинку-інтернату для інвалідів та престарілих; Володимира Циганкова – на посаду начальника комунальної водолазно-рятувальної служби Черкаської обласної ради та Альони Норенко – на посаду директора комунальної установи Черкаської обласної ради «Черкаський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», які перемогли у конкурсному відборі.

Результативним було голосування блоку питань, що стосувалися комунального майна, про які присутніх інформував начальник управління майном виконавчого апарату обласної ради Віталій Петров.

Одні з них стосувалися реорганізації низки закладів охорони здоров’я області, а саме: центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; дитячих санаторіїв «Руська поляна», «Городище», «Сосновий бір» та «Пролісок»; КНП «Черкаський обласний навчально-тренінговий центр підвищення кваліфікації лікарів» Черкаської обласної ради.

Інші – ліквідації Уманського комунального видавничо-поліграфічного підприємства; утворення статутного капіталу КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради».

Наступні – про передачу та списання майна комунальної власності; про визнання майна комунальною власністю; повернення з оренди цілісного майнового комплексу колишнього Жашківського комунального поліграфічного підприємства; внесення змін до кодів видів економічної діяльності суб’єкта спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Черкаської області тощо.

Далі депутати підтримали програму ефективного використання орендованих цілісних майнових комплексів підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Черкаської області на 2019-2020 роки.

Серед інших питань – погодили зміни до Програми приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Черкаської області на 2018-2020 роки; до рішення обласної ради від 30.06.2016 № 5-50/VII «Про затвердження граничних сум витрат, що здійснюються за рахунок обласного бюджету»; до Порядку проведення конкурсного відбору кандидатів на посади керівників підприємств, установ, закладів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Черкаської області; до програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014 – 2020 роки.

Потім обранці приступили до обговорення питання щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Оскільки Департамент фінансів та управління охорони здоров’я облдержадміністрації не надали інформації щодо розподілу коштів районам області на придбання інсуліну для хворих на цукровий діабет, до ухвалення рішення справа не дійшла.

У роботі сесії оголошено перерву. Наступне пленарне засідання заплановано провести 18 жовтня 2019 року о 10 годині.