Міністерство охорони здоров’я України встановлюватиме граничні ціни на ліки з Національного переліку

18 жовтня 2019, 09:40

Як інформують на урядовому порталі, міністерством затверджено відповідний реєстр цін, що дозволить уникнути завищення цін на лікарські засоби, що закуповуються медичними закладами самостійно через систему Prozorro.

Це означає, що заклади зможуть забезпечити ще більше безоплатних ліків для своїх пацієнтів під час лікування в стаціонарі. Відповідний наказ було видано 11 жовтня 2019 року.

Минулого року Антимонопольний комітет України (АМКУ) провів аналіз і встановив, що ціни на деякі препарати, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів, завищені. АМКУ надав рекомендації і відповідно до них цьогоріч у квітні була ухвалена постанова Кабінету Міністрів. Нині ж створеноРеєстр  граничних оптово-відпускних цін на деякі лікарські засоби, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів.

За Національним переліком основних лікарських засобів лікарні закуповують препарати першою чергою. Він складається з 427 препаратів з доведеною ефективністю та базується на переліку основних лікарських засобів, рекомендованих ВООЗ. Близько 60 препаратів в ньому – популярні ліки, якими найчастіше лікують українців.

Ціни регулюватимуться також за моделлю референтного ціноутворення.

Відповідний реєстр граничних оптово-відпускних цін на деякі лікарські засоби, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів, та закуповується за бюджетні кошти оновлюватиметься щороку у січні.


Виконавчий апарат обласної ради