Магія символів Всесвіту в картинах Ірини Царициної. Вперше в Черкасах

17 травня 2019, 09:22

Черкаський обласний художній музей вперше презентував живопис талановитої й неординарної художниці Ірини Царициної.

У своїх картинах Ірина актуалізує власний досвід духовних практик, паломництва святими місцями багатьох країн, зокрема Індії, та вивчення священних релігій і стародавніх Знань: Вед (вчення Васту), єгипетських текстів, вчення Піфагора, мандалотерапії.

Експозиція виставки нараховує близько сорока картин, виконаних у техніці акрилового живопису з додаванням олійної фарби, структурної пасти, срібної поталі тощо. Це великі за розмірами полотна, у сюжетних композиціях яких подані символічні зображення образів планет, різних стихій чи першоелементів.

Гармонізована живописна кольорова гама вдало доповнюється геометричними графічними компонентами – спеціальними образами й символами, які здатні розширити свідомість та розкрити глибинний смисл самопізнання. Це – мандали-планети, мандали-енергії, у яких змальований процес створення моделі світобудови, моделі Всесвіту.

Саме завдяки цим символам, переконана Ірина, відбувається процес трансформації в людині, у її енергетичному полі.

Живопис для Ірини Царициної є інструментом зображення і передачі краси, як зовнішньої (макрокосму), так і внутрішньої (мікрокосму). Це занурення у власний дзен, дослідження себе й навколишнього світу. Це спосіб усвідомлення, осягнення, вивчення і намагання транслювати досвіди свого пізнання іншим.

«Саме тут, – зазначає Ірина, – я знаходжу свою внутрішню точку зібрання, максимальну концентрацію сприйняття, коли час не спливає, а зупиняється, і моя свідомість боїться зробити вдих, аби не злякати внутрішню тишу справжнього блаженства».

Біографічна довідка. Ірина Царицина народилася у 1972 році в Черкасах. Нині живе й працює у м. Ченнаї (Індія). Заміжня, виховує трьох синів. За першою освітою є композитором, автором ліричної фортепіанної музики. Навчалася у художній школі у Санкт-Петербурзі (Росія), відвідувала цикл майстер-класів з малювання в Італії. Її роботи експонувалися у приватних галереях Києва, Санкт-Петербурга, Відня, а також на виставках MUSA International Art Space у Мадриді (2018) та Венеції (2019). Ім’я художниці занесене до каталогу «Woman’s Essence».

Крім того, Ірина є сертифікованим мандалотерапевтом й діючим майстром ведичної нумерології. Практикує йогу, медитацію, вегетаріанство.

Виставка діє до 16.06.2019року.


Виконавчий апарат обласної ради