Купівля товарів через Інтернет: як захистити свої права

04 жовтня 2019, 10:29

«Купівля товарів в Інтернет-магазинах стає все більш популярною. Це зберігає наш час, кошти та дає більше можливостей для вибору», - розповідає Олександр Свіренюк, начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області. Але є й ризики. Як вберегти й захистити себе від шахраїв, забезпечити безпечну купівлю в Інтернеті, розглянемо в подавльшій публікації.

Найперше – відправлення товару з післяплатою. Післяплата – спосіб розрахунку, коли гроші за товар сплачуються у поштовому відділенні та за додаткову плату надсилаються продавцеві. При такій формі розрахунків можна оглянути товар прямо у відділенні та відмовитися від купівлі, якщо він вас не влаштував.

Наступне – повернення оплати через банк.  Якщо Ви вже оплатили покупку в Інтернеті, а продавець не відправив куплений товар , – зверніться до свого банку із заявою про повернення сплачених коштів. Банк пояснить, чи можливе повернення коштів, скоординує подальші дії та проведе розслідування.

Ще одне. Якщо Ви стали жертвою Інтернет-шахрайства – не соромтеся, а звертайтеся у правоохоронні органи.  В Управлінні по боротьбі з кіберзлочинністю МВС України можна оформити електронну заяву про випадок правопорушення на сайті: www.cyberpolice.gov.ua

Якщо гроші були переведені шахраєві через платіжну он-лайн систему, то варто звернутися в службу підтримки цієї платіжної системи. Є висока ймовірність, що після цього рахунок шахрая заблокують.

У випадку ж з Інтернет-магазинами потрібно написати скаргу на адресу продавця. Якщо претензія буде проігнорована, то також потрібно буде подати заяву в правоохоронні.

«Зауважу, що власники Інтернет-магазину не є недосяжними. Сайт знаходиться на хостингу, а це припускає наявність паспортних даних власника. Якщо на ресурсі вказано юридичну адресу, то ви можете відразу подати позов до суду і відстояти свої права споживача», - інформує начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

У випадку, якщо у вас є питання з данного приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України.

В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.


Виконавчий апарат обласної ради