вівторок, лютого 9, 2021

Тромбоз – це хвороба, яка в сучасному світі прогресує великими темпами. Причин її виникнення дуже багато. Утворення згустка перекриває кровотік і може призвести до різних наслідків, в тому числі і до смерті пацієнта.Однак нинішня медицина має в своєму арсеналі декілька методів лікування цієї хвороби.

У переддень Свята закоханих Черкаський обласний краєзнавчий музей проводить низку заходів. Зокрема, 13 і 14 лютого відбудуться майстер-класи, тематичні та авторські екскурсії тощо.

13 ЛЮТОГО, СУБОТА

12:00  - проводиться майстер-клас «Символ любові: виготовлення підвіски у формі сердець з намистини та бісеру».

Основний символ Дня всіх закоханих - серце, яке приносиш у подарунок своїй коханій людині. На знак любові або теплих почуттів особливою увагою для близьких та рідних стануть невеликі приємні атрибути у вигляді серця, особливо якщо вони зроблені своїми руками.

На нашому майстер-класі ви зможете виготовити такі сувеніри з бісеру і намистин. Майстер-клас буде цікавий для дітей віком від 7 років. Також із задоволенням до творчості долучаються і дорослі. Методика «нанизування» корисно впливає на розвиток дрібної моторики, а це в свою чергу покращує розумові здібності та уважність.

Цього року COVID-19 став викликом всьому людству і лікарі стали на першій лінії захисту, рятуючи життя інших, ставлячи під загрозу власне. У числі перших, хто зустрічає коронавірусну загрозу – КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради», яку очолює вже декілька років Ігор Фесун. Саме працівники Центру екстренки перебувають в епіцентрі різних хвороб, рятуючи пацієнтів у невідкладних станах. Хворі знають, що і в дощ, і в сніг, і в будь-яку негоду та, незважаючи на будь-які обставини, швидка допомога обов’язково прибуде за викликом. Як це вдається колективу, які проблеми постають перед керівництвом підприємства, що вдалося реалізувати останніми роками, щоб вдосконалити діяльність швидкої допомоги,  – про це наша розповідь нижче. Отже, про обласну службу «швидкої» в цифрах і фактах.

Ідею обладнати РБК під музей народного художника України Івана Марчука озвучив  Канівський міський голова Ігор Ренькас. Про це повідомляють у міській раді.

- У центрі Канева вже є чинний міський будинок культури. Також маємо надію на завершення довготривалого будівництва Шевченківського культурного центру. Тож ще одна будівля саме як будинок культури місту непотрібна. Але саме по собі приміщення цікаве. До того ж розташоване воно в історичній частині міста. Поруч – Успенський собор, датований XII століттям, Меморіальний парк, музей народного декоративного мистецтва. Так виникла ідея відкрити тут ще один, і присвятити його народному художнику України, Генію сучасності Іванові Марчуку, - говорить міський голова.